עבודות שירות למורשעת בהסתה

אלירז פיין, תושבת עתניאל שבדרום הר חברון, אשר הורשעה בעבירה של הסתה לאלימות ברשת, תרצה חמישה חודשי עבודות שירות.

ערוץ 7 , י"ג בטבת תשע"ח

אלירז פיין
אלירז פיין
צילום: אלירן אהרון

בית משפט השלום בפתח תקווה גזר היום (ראשון) חמישה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות על אלירז פיין, תושבת עתניאל שבדרום הר חברון.

על פיין, שהורשעה בחודש אפריל האחרון בעבירה של הסתה לאלימות ברשת נגזרו גם עשרה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 2,000 שקלים.

כזכור, על פי כתב האישום, בשנת 2014, על רקע אווירה ציבורית רגישה בתגובה לאירועים כגון הריסת מבנים בלתי חוקיים בישוב יצהר, חטיפת שלושת הנערים בגוש עציון וההצתה בכפר דומא; פרסמה פיין בעמוד הפייסבוק שלה ובקבוצת גוגל בשם "יצהרניקים" קריאות למעשי אלימות או טרור נגד ערבים פלסטינים וערבים ישראלים, וכן דברי עידוד והזדהות עם מעשים, כאמור.

פיין כתבה את הדברים לאחר ולמרות שנחקרה באזהרה ואף נעצרה בגין פרסום קודם.

כך, בין היתר, כתבה פיין בקבוצת "יצהרניקים" ביום 8.4.14: "...אני בעד זריקת אבנים (על יהודים, כמובן שעל ערבים אין שאלה) בסיטואציות מסוימות- גם אם האבן תביא למותו של חייל!!! אגבה מול כל גוף חיצוני את זורקי האבנים, גם במקרים שבהם לא היו נחוצים בעיני!".

שעות ספורות לאחר שפרסמה את ההודעה, יודו אבנים על כוח יס"מ אשר נכח ביישוב. ביום 6.7.14, על רקע חטיפת ורצח הנער מוחמד אבו חדר כתבה פיין: "אני גאה ושמחה לגלות שיש יהודים שלא יכלו לעמוד מנגד ולשתוק!! שולחת ברכת חזק ואמץ לעצורים (שאינני מכירה כלל) החשודים ברצח הערבי למש' אבו חדר''.

ביום 18.6.15, לאחר הצתת מתחם כנסיית הלחם והדגים פרסמה פיין סטטוס: "יאללה מבסוטים, בוקר טוב!! הפעם כנסיה, כהתחשבות ברגשות המוסלמים..רמאדן כרים גם לכם...". בהמשך כתבה בתגובה כי "המעשה עצמו הוא מצווה", לצד תגובות רבות נוספות.

לאחר הצתת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא באמצעות בקבוקי תבערה, פרסמה פיין בפייסבוק כי "להבעית אותם ולגרום להם להבין שדם יהודי אינו הפקר, על רצח ירחץ האויב בדמו!!!"; "אני רואה בזה מעשה נכון וראוי"; "מאוד ראוי ומכובד בעיניי לפגוע ברכוש ערבי".

פיין מגיבה לכתב האישום - אוגוסט 2016