קוסטה ריקה:
משפחה יהודית נהרגה בהתרסקות מטוס

עשרה תיירים מארצות הברית נהרגו בהתרסקות מטוס באזור הררי בקוסטה ריקה. בין ההרוגים היו גם ברוס ואיירין שטיינברג ושלושת בניהם.

ערוץ 7 , י"ד בטבת תשע"ח

עשרה תיירים מארצות הברית, בהם חמישה יהודים בני משפחה אחת מניו יורק, נהרגו אמש (ראשון) בהתרסקות מטוס באזור הררי הנמצא כ-230 קילומטרים מערב לבירת קוסטה ריקה.

ברוס ואיירין שטיינברג היו בדרכם לבירת קוסטה ריקה יחד עם בניהם מת'יו, וויליאם וזאכרי, כשהמטוס החד מנועי שנשא אותם, יחד עם שבעה בני אדם נוספים, התרסק לתוך ההרים זמן קצר לאחר ההמראה. בנוסף נהרגו שני טייסי המטוס, אזרחי קוסטה ריקה.

כלי תקשורת בקוסטה ריקה דיווחו כי התיירים הגיעו לנפוש באזור הפופולרי. התאונה התרחשה סמוך לעיירה פונטה איסליטה, הממוקמת כ-230 ק"מ מהבירה סן חואן ונחשבת לאתר פופולרי מאוד בקרב תיירים מצפון אמריקה ואירופה.

סיבת ההתרסקות טרם ידועה. עדי ראייה דיווחו כי זמן קצר לאחר ההמראה התרסק המטוס בהרים ומיד עלה באש.

במחלקת המדינה אישרו לעיתון "ניו יורק דיילי ניוז" כי תיירים אמריקנים נהרגו בהתרסקות.

"אנו מביעים את תנחומינו לכל אלה שנפגעו מהטרגדיה הזו, ואנו נמצאים בקשר עם רשויות התעופה של קוסטה ריקה ונמשיך לעקוב אחר המצב", אמר דובר מטעם מחלקת המדינה, שהוסיף: "ההגנה על אזרחי ארה"ב השוהים מחוץ למדינה היא אחת העדיפויות הגבוהות ביותר עבור מחלקת המדינה, ואנו מוכנים לספק את כל הסיוע הקונסולרי שנדרש לאזרחי ארה"ב שנפגעו", הוסיף הדובר.