המטרה: חיים נורמליים

אין סיבה שאלפי אזרחים בכל חורף יחיו בחשש מתמיד של הפסקות חשמל והתמודדות עם קור מקפיא עד כדי צורך בחימום ילדיהם עם מזגן המכונית.

צחי דיקשטיין , י"ד בטבת תשע"ח

אתמול החליטה תנועת הליכוד שהגיעה העת להחלת הריבונות ביהודה ושומרון. באיחור אלגנטי של חמישים שנה נעשה אתמול עוד צעד משמעותי בדרך לשוויון זכויות של חצי מיליון אזרחי ישראל המתגוררים ביהודה ושומרון.

חצי מיליון אזרחים השותפים באופן מלא ומוביל בחיי מדינת ישראל בכל התחומים: בביטחון, בחינוך, במשפט, בחקלאות, בתרבות, בתקשורת, בהתיישבות, בתרומה ובחסד. ובתחומים רבים נוספים אותם קצרה היריעה מלפרט.

אין עוד שום סיבה בעולם שלוחם שסיכן את חייו למען מדינת ישראל ואזרחיה, שב מן הקרב ונלחם על חייו, יזדקק להילחם במערכה נוספת לגיוס תרומות להתאמת ביתו לצורך שיקומו רק כי הוא גר בעפרה.

אין עוד שום סיבה בעולם שאלפי אזרחים בכל חורף יחיו בחשש מתמיד של הפסקות חשמל והתמודדות עם קור מקפיא עד כדי צורך בחימום ילדיהם עם מזגן המכונית רק כי היישוב בו גרים עוד מחובר לגנרטור כי טרם חובר לחברת החשמל.

אין עוד שום סיבה בעולם שבשנת 2018 רבבות אזרחים יחיו בקיץ תחת משטר קצבאות מים, ולא יוכלו לשטוף כלים ולהתקלח בו זמנית רק כי תשתיות המים עוד מימי המנדט או נשענות על הלחץ במגדלי המים.

אין עוד שום סיבה בעולם שכל בניית פרגולה או מרפסת ביהודה ושומרון תדרוש אישור מהמנהל האזרחי אשר כל תקן שם שהתפנה מאז אוסלו לא אויש מחדש, כי הרי השלום כבר פרץ ואזרחי ישראל הגרים ביהודה ושומרון עוד כפופים למנהל האזרחי והחוק העות'מאני.

אבל יש הרבה סיבות בעולם לאחר חמישים שנות התיישבות להחיל את הריבונות ולתת יחס שווה לאזרחים שווים.

הגיעה העת לנרמל חבל ארץ פורח ומשגשג במרחק של הושט היד וגע בו מבירת ישראל וממרכז הארץ.

יהודה ושומרון היא ערש מולדתנו ונחלת אבותינו אליה שבנו לפני יובל שנים ואנו פה כדי להישאר לעוד יובלים רבים.

החלטת נשיא ארה"ב על העברת השגרירות לירושלים יחד עם הודעתו שמקור וסיבת הסכסוך היא ודאי לא ההתיישבות ביהודה ושומרון מסייעים על העברת חוק חשוב זה בעת הזאת.

החלטת תנועת הליכוד אמש היא עוד צעד חשוב ומשמעותי להתיישבות אך יותר מכך זהו עוד צעד גדול וחשוב למדינת ישראל בדרך להחלת הריבונות הישראלית על כלל אזרחי ישראל, גם אלה שגרים ביהודה ושומרון.