נטישה בתנועה לאיכות השלטון

ההתבטאות השערורייתית של היו"ר אליעד שרגא פוגעת בשורות התנועה: חברים החליטו לעזוב בשל אופן מעורבותה בהפגנות נגד השחיתות

ערוץ 7 , ט"ו בטבת תשע"ח

עו"ד אליעד שרגא
עו"ד אליעד שרגא
צילום: עצמי

חברים בתנועה לאיכות השלטון פרשו בעקבות נאום ה"בוגדים" של עו"ד אליעד שרגא יו"ר התנועה במוצאי שבת בהפגנת השמאל בשדרות רוטשילד בתל אביב, כך מדווח הבוקר "ישראל היום".

"כששמעתי את הנאום לא האמנתי שאלו הדברים ששרגא אומר. הוא גילה בדברי הבלע שלו שהוא גם אנרכיסט וגזען", צוטט בעיתון ג', קצין משטרה לשעבר שהיה חבר בתנועה עד אתמול.

"האזנתי לו שוב בראיונות הרדיו ביום ראשון, וכשראיתי שהוא לא חוזר בו אלא חוזר על אותם דברים וביתר תקיפות הבנתי שמשהו פה השתבש", המשיך הקצין לשעבר, "נושא השחיתות וטוהר השלטון יקר לליבי וחשוב לי, אבל התנועה הפכה את עצמה לתנועת שמאל קיצוני רדיקלי הקוראת לפוטש. מקומי לא יהיה בדבר הזה, וגזרתי את כרטיס החבר שלי".

גם מ' חש אכזבה עמוקה: "הייתי חבר שם למשך כשנתיים והגעתי למסקנה שהתנועה הזו צריכה שם אחר. לא 'התנועה לאיכות השלטון', אלא 'התנועה לאיכות האינטרסים העצמיים שלהם'. באתי מתרבות אחרת לגמרי, הייתי קצין צה"ל ופתאום אתה נכנס לקלחת כזו, ואתה מבין שהכול שם מושפע מאינטרסים אישיים...אם הייתי עדיין חבר, גם אני הייתי גוזר את הכרטיס שלי".

מהתנועה למען איכות השלטון נמסר כי היא "תנועה א-פוליטית וא-מפלגתית הנאבקת למען איכות השלטון וטוהר המידות מזה כשלושים שנה. התנועה ניהלה במשך השנים מאבקים למען טוהר המידות, כנגד כל מגוון קשת המפלגות - אשר נמצא רבב במעשיהן - ללא משוא פנים וללא הטיה. התנועה מונה עשרות אלפי חברים ממגוון המגזרים ומכל קצוות הקשת הפוליטית בישראל, והיא תנועה דמוקרטית שבעלי התפקידים בה נבחרים מדי שלוש שנים. התנועה תמשיך במאבקה במחאה הנוכחית למען שלטון החוק במדינת ישראל כפי שרובם המוחלט של חבריה מצפים ממנה לעשות כן".