איכות סביבה
איכות סביבהצילום: יח"צ

אנשים רבים מודעים לתהליך שעובר על כדור הארץ שלנו, חסכון באנרגיה כבר טבוע בכל איחד מאתנו וכולנו כבר יודעים שניתן להפחית מאוד את כמות האנרגיה שבה אנו משתמשים בבית, בעבודה ובכל מקום בעצם. אבל כיצד ניתן להפחית את השימוש בחשמל. רב אנשים חושבים שכיבוי האור במקלחת או שימוש בדוד שמש הם הדבר היחידי שניתן לעשות על מנת להפחית את חשבון החשמל ולתרום לאיכות הסביבה. למעשה קיימות שיטות רבות וחכמות מאוד על מנת לחסוך באנרגיה. מומחים שונים פיתחו דרכים שבהן ניתן לנקוט כאשר אתם רוצים להוריד בצורה משמעותית את השימוש וליצור חיסכון בחשמל.

מתייעלים

הקדמה הביאה אתה מכשירים חשמליים רבים אשר מספקים אושר ונחת לבני האדם. מכשירים אלו אשר נמצאים בכל בית מחוברים אל מערכת החשמל באופן קבוע ולא תמיד ישנה בקרה על פעילותם. לעיתים הם פועלים ללא צורך אמתי ומבזבזים אנרגיה יקרה. התייעלות אנרגטית היא שם כולל לכלל הפעולות שעושים על מנת להוזיל עלויות.

איכות סביבה
איכות סביבהצילום: יח"צ

רוב הבזבוז מתקיים דווקא במוסדות ציבוריים אשר בהם פחות מתייחסים לבזבוז. אם כאשר מדובר בבית הפרטי שלנו אנו נחסוך עד כמה שניתן, אז בעבודה או בבית ספר לא נייחס לכך חשיבות מרובה שכן לא אנחנו משלמים את חשבון החשמל. הפתרון מגיע בצורת טכנולוגיות פשוטות למדי שהרעיון שעומד מאחוריהן הוא פעולות אוטומטיות ותזמון, וכך הן מאפשרות חיסכון בחשמל.

טכנולוגיה למען הסביבה

דוגמאות לבזבוז אנרגיה לא חסרות. זה קיים במגזרים רבים ומתפרש על פני מוסדות ציבוריים, מפעלים, מרכזי קניות ומגרשי כדורגל. באמצעות שימוש בטכנולוגיות אלו היקף בזבוז החשמל יפחת בהכרח, ויביא לחסכון במשאבים. ישנן כמה מערכות אשר ניתן להתקין וליהנות מצריכה נמוכה של חשמל:

  • מערכת אשר מבוסס על חיישן שיודע מתי חדר ריק מאנשים. בהתאם לכך הוא מכבה את התאורה בחדר או במסדרון ואפילו מנתק את המיזוג. מערכת פשוטה זו יכולה להוזיל את חשבון החשמל בעשרות אחוזים וגם לתרום לאיכות הסביבה.
  • ישנם עסקים רבים שמבוססים על קיומם של מקררים גדולים. לדוגמא בענף המזון שם צריך לשמור על מזון טרי וראוי למכריה. מערכת אשר מסונכרנת עם המכשיר הסלולרי של בעל העסק תשלח לו התראה על עלייה של הטמפרטורה מעל רף מסוים. עודה זו תביא לאיתור תקלות בזמן וכן לחסכון של אלפי שקלים שהיו יכולים להיזרק לפח במקרה כזה.
  • ישנן מערכות גדולות ומורכבות יותר אשרמסוגלות לנתר את כל מה שמתרחש בחברה או בעסק. לדוגמא ברשתות מסחר גדולות ניתן לדעת מה קורה בכל מקום ולהבין בזמן אמת כמה אנרגיה נצרכת. אפשר לשלוט בכל הפרמטרים השונים ולחסוך המון כסף.
  • מדובר במערכות חכמות אשר מסוגלות לאסוף מידע על ידי חיישנים, ללמוד את העסק ולהביא לצריכה נמוכה בהרבה ולאפשר חיסכון באנרגיה.

לומדים ירוק

בית הספר הוא המקום אליו אנו שולחים את ילדינו ללמוד על העולם, לגבש אופי ודרך חיים. חוץ משיעורי תנ"ך וספורט עלינו להנחיל הם גם הרגלים אשר יעזרו להם בעתיד לשמור על הסביבה שלנו. הדור הבא ידע כבר הרבה יותר על איכות הסביבה ללא ספק, אך ניתן כבר כעת לגרום להם לקחת חלק פעיל בתהליך החשוב הזה. בית ספר ירוק הינו בית ספר אשר טמונות בו מערכות חכמות רבות שמביאות לחסכון עצום של אנרגיה. חברת e-wize היא חברה אשר מתמחה בהתייעלות כלכלית ובמערכות לחיסכון אנרגיה. החברה רואה לנגד עיניה עולם יפה יותר עם ניצול אנרגיה נכון יותר, בבתי עסק, ברשתות הגדולות ובבתי הספר.

הכתבה נכתבה בעזרת חברת אוצר מילים המספקת שירותי כתיבת תוכן לעסקים וחברות.