מפקד אגד אחזקה ארצי, אל״ם ליאור פרי
מפקד אגד אחזקה ארצי, אל״ם ליאור פרי צילום: דובר צה"ל

טקס ההכרזה על הקמתו של אגד הטכנולוגיה והאחזקה הארצי נערך השבוע במעמד ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה''ל, אלוף אהרון חליוה.

האגד הוקם על בסיס תפיסת האחזקה החדשה שגובשה בחיל הטכנולוגיה והאחזקה, ״אחזקה אחרת״, אשר מעצבת מחדש את מערך האחזקה במסגרת המאמץ לפעול לאבטחה ושיפור זמינות האמל״ח, לצד חיזוק הקצה המבצעי.

מטרת התכנית, הפורצת דרך במימדים רחבים, היא חיזוק המוכנות של מערך האחזקה בצה"ל.

בתצורתו הסופית, יאגד האגד חמישה גדודים, כאשר היום הוא מוקם על בסיס שלושה גדודים- מרכז, נגב וערבה. ובמהלך 2018, יוקמו שני גדודים נוספים- גליל-גולן ועמקים.

האגד הארצי יספק מענק אחזקתי מיטבי, איכותי וזמין לצה״ל, בכלל זאת המענה האחזקתי לבט״ש, ליחידות ההכשרה וליחידות מחסני החירום.

ראש אט"ל האלוף חליוה אמר כי "לאגד האחזקה תפקיד משמעותי בשגרה ובחירום. האגד קם מתוך תפיסה שאומרת- כך נהיה מוכנים טוב יותר וניתן מענה טוב יותר כשנידרש לכך. איכות האנשים בחיל הטכנולוגיה והאחזקה היא שמאפשרת הצלחה זאת".

קצין הטכנולוגיה והאחזקה הראשי, תא״ל מישל ינקו, אמר כי "מטרת אגד האחזקה היא לתת ליחידות צה"ל את המענה הנדרש בזמן הנדרש, לשפר את זמינות האמל"ח ולחזק את הקצה המבצעי. זהו רגע היסטורי שמביא לידי ביטוי מערך אחזקה חדשני יותר במסגרת אחזקה אחרת".