אפליקציית ''שידור חוקר'' של יחידה 3060

צה''ל חושף הערב (רביעי) לציבור את "היחידה הסגולה" - 3060, יחידת הפיתוח של אגף המודיעין.

מטרת היחידה היא להעצים את אפקטיביות הלחימה של צה''ל באמצעות מערכות מודרניות למודיעין מבצעי וחזותי, עבור מפקדים וקציני מודיעין בכלל צה''ל.

היחידה, הכפופה לקצין המודיעין הראשי, הוקמה בספטמבר 2014 כחלק מעבודה מטה בה הוסדרו מחדש הסמכויות, גבולות הגזרה והאחריות לפיתוח ותמיכה של מערכות המידע באמ''ן.

היחידה נבנתה על בסיס איחוד שתי יחידות: היחידה הטכנולוגית של מערך השטח ויחידת יחל''מ האחראית על מערכות המידע לקצין המודיעין.

''היחידה הסגולה'' עוסקת במחקר ופיתוח טכנולוגיים בתחום מינוי המידע (Big Data), עיבוד התמונה, היתוך בין מידע מודיעיני ותמונה, בינה מלאכותית ולמידת מכונה, ומהווה מוקד ידע בתחומי עיבוד התמונה והגיאוגרפיה האופרטיבית.

מערכות המידע של היחידה המכונה כאמור גם יחידה 3060, משרתות את כלל קציני המודיעין בצה''ל.

אפליקציית ''דרך המלך'' של יחידה 3060

בלב היחידה הוקמה מעבדת Data Science (מדעני נתונים) יחד עם חברות הייטק ומוסדות אקדמיה רלוונטים. המעבדה מהווה פלטפורמה מרכזית לאלגוריתמיקה ומחקר יישומי לעולמות המודיעין ולעולמות קרובים החולקים באתגר ההתמודדות עם גודש המידע, המורכבות והמגוון.

קצין בכיר ביחידה אמר כי "אנו הראשונים בעולם שמפתחים מערכות שיתנו כלים מעשיים בשטח, בזמן אמת, תוך כדי הורדת כל קולות הרקע.

"מרכיבי היסוד של היחידה מעצימים למעשה את כל יכולות המחקר המודיעיני האופרטיבי - פיענוח תצלומים, מחקר נתונים גאוגרפיים, ניתוח שיקולים לתקיפה, ניתוח איומים וחיבור לרצף התהליך המודעיני", פירט הבכיר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו