קרובי הנרצחים יוכלו לבחור חלקת קבר

הכנסת אישרה בקריאה טרומית הצעת חוק של סגנית היו"ר, ח"כ רויטל סויד. "מדינת ישראל, חייבת לסייע למשפחות השכולות בחרדת קודש".

חזקי ברוך , ט"ז בטבת תשע"ח

רויטל סויד
רויטל סויד
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מליאת הכנסת אישרה הערב (רביעי) בקריאה טרומית הצעת החוק של סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ רויטל סויד, שתאפשר למשפחות שקרוביהם נרצחו בפעולת איבה וטרור לבחור את מקום הקבורה.

ח"כ סויד אמרה לאחר ההצבעה כי מטרת ההצעה, "לאפשר לקרוביו של חלל פעולות איבה וטרור לקוברו בכל מקום שיחפצו, בלי קשר למקום מגוריי המנוח, וזאת כפי שנהוג במקרי פטירה של חיילים".

"לא ייתכן שאטימות הבירוקרטיה תאלץ משפחה שאיבדה את יקירה בפיגוע טרור לשאת בהוצאות כספיות בסך אלפי שקלים ולהתעסק בהליכים סבוכים על מנת לטמון את יקירה. מדינת ישראל, המכירה מקרוב את השכול, חייבת לסייע למשפחות השכולות בחרדת קודש, ולא להערים קשיים מיותרים לגמרי", הוסיפה סויד.

היא סיכמה ואמרה, "הצעת החוק שיזמתי תאפשר למשפחה, שאיבדה את יקירה בפעולת איבה או טרור, לבחור את הבחירה האנושית ביותר-הבחירה איפה ייקבר".

הצעת החוק, שנתמכה ע"י משרדי הרווחה, הבריאות, הביטחון וענייני דת, נולדה בעקבות הפיגוע בשרונה בו נרצח עידו בן ארי ז״ל. משפחתו של עידו בן ארי ז״ל, תושבי יבנה, נתקלה בקשיים ביורוקרטיים סבוכים לאחר שביקשה לטמון אותו בבית הקברות שבעירם ולא ברמת גן, עיר מגוריו.