סערה סופה רוחות גשם
סערה סופה רוחות גשםצילום: פלאש 90

אחרי שאמש נפתח סיבוב ח' בגביע המדינה בכדורגל עם הפתעות ענק כששתי קבוצות מליגה א' העפילו לשלב שמינית הגמר, היום (שישי) יתקיימו עוד שישה משחקים במסגרת הסיבוב המוקדם אליו הצטרפו קבוצות ליגת העל בכדורגל.

משחק נוסף, בין הפועל שפרעם מליגה א' לבני מוסמוס מליגה ג' אמור היה להתקיים היום, אך סערת מזג האוויר פגעה אנושות בכר הדשא ולאחר בדיקת המגרש בשפרעם הבוקר ע"י נציג ההתאחדות לכדורגל, הוחלט כי התנאים אינם מאפשרים את קיום משחק ובהתאחדות לכדורגל הודיעו על דחיית המשחק ליום ראשון בשעה 13:00.

במוקד המשחקים היום תעמוד מחזיקת הגביע בני יהודה שתחל את המסע שלה להגנה על התואר במשחק חוץ מול הפועל רמת גן, כשגם מכבי נתניה, עירוני קריית שמונה, מכבי פתח תקווה והפועל רעננה יצטרפו אל משחקי הגביע היום, בתקווה שלא למעוד מול יריבות מהליגות הנמוכות.

בהתאחדות לכדורגל אמרו כי אם מזג האוויר החורפי והסוער ברחבי המדינה יימשך, לא מן הנמנע שמשחקים נוספים שאמורים לצאת לדרך בעוד שעה וחצי יידחו גם הם כאשר בכל המגרשים צפויים שופטי המשחק לבדוק את תקינות הדשא לפני שריקת הפתיחה.

עם זאת, רוב המשחקים מתקיימים באצטדיונים שכר הדשא בנוי להתמודד בהם עם סערת מזג האוויר, כשהמשחקים יתקיימו באצטדיונים: ר"ג, המושבה בפתח תקווה ונתניה. המשחק שאמור להתקיים במגרשה של קריית שמונה הוא הבעייתי ביותר וצפויות להיות התפתחויות באשר למשחק שם.

אגב, סיבת מועדי המשחקים ביום שישי ולא בשבת היא בשל העובדה כי על פי ההסכם הקיים, קבוצות הליגה הלאומית לא יכולות לשחק בשבת עד למתן היתר לכך, ומשכך קבוצות ליגת העל נאלצות לקיים את משחקיהן בטרם תיכנס השבת.