מסע אל הנפש
מסע אל הנפש חיצים

הרצח המזעזע של הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד הותיר חלל גדול אצל כל כך הרבה אנשים שזכו להכיר את הזוג המופלא הזה. אך מה עם הדור הבא?

ישיבת חיצים יוצאת מדי שנה למסע מעמיק וייחודי, מסע אל תוך הנפש וממנה - במטרה להעמיק, ללמוד ובעיקר להקשיב.

המסע מתקיים בעקבות חייו וערכיו של הרב איתם, ומנסה להתעמק ולהתחקות אחר התוכן העמוק, המגוון והייחודי שהשאיר אחריו הרב שנרצח בפיגוע טרור יחד עם רעייתו, לעיני ילדיהם.

"המבחן של האמונה הוא האם אנחנו מסוגלים להאמין בקב"ה כשהחיים לא שוחקים", אומרת אימו של הרב איתם, הרבנית חנה הנקין. ''ככה הוא אמר בהיותו שמיניסט בישיבת חיצים''.

ברוח זו פתחו התלמידים את המסע דווקא במקום הרצח אל מול שכם, החליפו את הדגלים שהיו במקום בדגלים חדשים.

במקום שבו חשבו הרוצחים לגדוע את קולנו, פתחו התלמידים בשירה שהרעידה את העמק - 'עם ישראל חי' ו'אל תירא ישראל', בשיחות חברים אל תוך הלילה.

להרשמה לישיבה לחצו כאן

"זהו, קדימה, עם ישראל מחכה לכם" - אמרה אימו של הרב איתם, וברוח זו הלכו התלמידים להתנדבות בדימונה ובירוחם.

התלמידים התנדבו בבית תמחוי בדימונה ולקחו אחריות על הכנת אוכל, חלוקה, ניקיון ושיפוץ. הם פגשו שם אוכלוסיות מתקשות. בהמשך התלמידים ביצעו משימות ניווט בתוככי עיירות הפיתוח שהפגישו בינם לבין התושבים במקום.

האחריות על כל פרטי המסע הייתה על כתפי התלמידים, החל מהאוכל ועד השמירה בלילה.

מתוך ניסיון להתמלא עוד מתורתו ואישיותו של הרב איתם, יצאו התלמידים לישיבת ניר למפגש עם רבו - הרב אבי סמוטריץ', והעמיקו בקשר שבין אדם לארצו ולמדינתו, ולאחר מכן סיירו בחברון.

למחרת יצאו התלמידים לתפילה בכותל ולמפגש עם טעמה, אחותו של הרב איתם, שתיארה את אופיו הלמדני, וסיפרה על אחיה - הרב החוקר שסיים שני תארים והיה בדרך לשלישי בלי סתירה עם אופיו התוסס הייחודי, ששואף תמיד לגלות את העצמיות ולחשוף את הדברים כפי שהם.

"את כל המסרים החינוכיים שאנחנו מקבלים במשך שנים מההורים והמחנכים, הזרימו לנו כאן לווריד בשבוע אחד, בדרך מחברת ומהנה שכיף להתחבר אליה ואי אפשר לצאת אדיש ממנה", תיאר לאחר המסע אלישמע וטרו, תלמיד כתה יא' בחיצים.

המסע לזכר הרב איתם הי''ד הסתיים בטקס מרגש במוצאי שבת שמות, פרשה שבה מחד העם בשבר, דור השבטים תם, אך מאידך הדור החדש מבטיח שגם בחושך, אש האמונה תוסיף תמיד להאיר את דרכו של העם היהודי.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7