יש עוד פתרונות: סיעוד עד הבית

לא כל עובדת סיעודית צריכה להיות זרה. ישנן כמה חברות סיעוד אשר מתווכות בין לקוחות ומוצאות להן עובד או עובדת כחול לבן.

לאוס מדיה , כ"א בטבת תשע"ח

סיעוד
סיעוד
צילום: יח"צ

זה יכול להיות הורים מבוגרים, בני ממשפחה לאחר ניתוח מורכב או מישהו שנפגע וזקוק לליווי לתקופה מוגבלת עד שיעמוד על רגליו.

סיעוד הוא מונח שתמיד גורם לנו לחשוב על עובדת זרה פיליפינית או הודית. אנשים רבים חושבים שבשביל למצוא עובדת או עובד סיעודי יש לפנות לחברות שונות על מנת שיעזרו להם למצוא אותה.

למעשה לא כל עובדת סיעודית צריכה להיות זרה. ישנן כמה חברות סיעוד אשר מתווכות בין לקוחות ומוצאות להן עובד או עובדת כחול לבן אשר דוברות עברית שפת אם ולעיתים שפה נוספת לגיבוי. חברה אשר מתיימרת להציע שירותי סיעוד אמורה להיות בעלת כל האישורים הנדרשים לשם כך. חשוב שכל עובדי החברה יעברו את כל ההכשרה הנדרשת על מנת לטפל באנשים, ויהיו בעלי אופי נעים, אדיבים ונחמדים.

סיעוד
צילום: יח"צ

שיחת היכרות ראשונית

מכיוון שהמטפל הסיעודי יהיה האדם הכי קרוב אל המטופל בתקופת הטיפול כדאי מאוד להכיר אותו ולפתח קשרים של ידידות אתו. מטפלים סיעודיים הם אנשים שהוכשרו לעבודה הזו וניתן לסמוך עליהן במאה אחוזים. מומלץ לקבוע פגישה או שתיים עם המטפל בבית המטופל ולנהל שיחה נינוחה שתפקידה להכיר אותו ושהוא יכיר את המטופל ואת המשפחה הקרובה. רצוי להתחשב מאוד בדעתו של הקשיש ולא לבצע מהלכים חד צדדיים בניגוד לרצונו.

מטפלות בקשישים הן בעלות הכשרה מיוחדת שמאפשרת להן לטפל באנשים מבוגרים. קשיש עשוי להיות לעיתים בחוסר אונים והמטפל/ת ידאגו לו ויאפשרו לו להמשיך בשגרת חייו. המטפל ייקח את הקשיש לסידורים שונים, ילווה אותו בשעות היום, ולעיתים אף יגור בביתו וידאג לו 24/7. למטפל/ת ידע רפואי בסיסי אשר יכול לחסוך ביקור במרפאה לצורך קבלת זריקות למשל. רצוי לבדוק מראש האם למטפל/ת יש את הידע הזה.

גם אם נפל עליכם מצב לא נעים שבו אתם זקוקים למטפלת באופן דחוף, ישנן חברות מקצועיות אשר מסוגלות לדאוג לכם למטפל או עובד סיעודי בתוך זמן קצר מאוד. אין שום סיבה לחכות יותר מיום יומיים עד לקבלת השירות. מומלץ לבחור בחברה ותיקה ומוכרת שתמנע עיכובים וטעויות שונות. כאמור המטפלים /ות יכולים להיות דוברי עברית או כל שפה אחרת שמתאימה למטופל ומשפחתו. רצוי מאוד שהמטפל ידע את שפת המטופל ולא ישתמש במשפחה כמתווכת ביניהם.

גם בבית החולים

סיעוד המיועד לקשישים הוא תחום רחב ומגוון ומאגד בתוכו דברים רבים. מקצוע הסיעוד דומה למקצוע האחיות בבית חולים. אמנם המטפל לא עובר הכשרה של אחות אך הוא מצויד בידע בסיסי אשר יכול בהחלט לסייע במקרים של אשפוז בבית חולים. בבתי החולים המצב גם ככה לא ממש נוח. המחלקות עמוסות ולאחיות לא תמיד יש זמן לטפל בכל תלונות של החולים. השגחה פרטית בבית חולים נותנת את הפתרון המשתלם ביותר. מטפל פרטי שנמצא עם יקירכם ומסייע לו בכל מה שיידרש.

חוץ מעניין הטיפולי גרידא ישנו גם הפן המורלי שהינו חשוב מאוד כאשר בן אדם מאושפז. תשומת לב הינה מאוד חשובה ואף עשויה לסייע בתהליך הריפוי. עובד סיעודי פרטי יחסוך למאושפז ולמשפחתו זמן רב וייתן להם להבין שהוא נמצא בידיים טובות. במקרים אחרים ניתן גם להצטייד באחות פרטית. האחות הפרטית הינה בעלת ידע רפואי נרחב ויכולה לטפל בחבישת פצעים, נתינת זריקות ועוד הליכים רפואיים.

אור בלב הינה חברת סיעוד לקשישים מקצועית אשר מציעה שירותי סיעוד וטיפול בקשישים. כל המטפלים והעובדים בחברה עברו את ההסמכה הנדרשת. כדאי לפנות ולקבל מידע נוסף בנושא.

הכתבה נכתבה בעזרת חברת אוצר מילים המספקת שירותי כתיבת תוכן לעסקים וחברות.