גיל רונן ב"היום הזה עם אמיר איבגי"ערוץ 20

יו"ר תנועת המשפחה, גיל רונן, הסביר אמש בתוכנית "היום הזה עם אמיר איבגי" בערוץ 20 איך נולד המשבר החריף הנוכחי בין הבית היהודי לבין הליכוד, בנושא הסעיף בחוק הכשרות והאפוטרופסות הקרוי "חזקת הגיל הרך”.

סעיף זה קובע כי ילדי גירושין עד גיל 6 ילכו אל אמם באופן אוטומטי.

לדבריו, נוכח יוזמתו של ח"כ יואב קיש (ליכוד) לבטל את החזקה כליל, והתנגדותן של ח"כיות פמיניסטיות מהקואליציה, סוכם בין השותפות בקואליציה על פשרה, לפיה יקודם תיקון חוק שיצמצם את החזקה כך שתחול רק על ילדים עד גיל שנתיים. לשם ניסוח הצעת החוק הוקמה ועדה בראשות ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), אשר קיימה מספר ישיבות.

"אבל אז קרה דבר מאוד מוזר", סיפר רונן. משרד המשפטים הוסיף לנוסח החוק "כל מיני סעיפים שמבטלים את המעמד של כלל ההורים – לא רק הגרושים – כאפוטרופוסים על הילדים שלהם".

יתרה מכך, הסביר, “אם היום יש מצב שבשביל שהמדינה תתערב בגידול ילדיך, היא צריכה להראות שאתה מזניח או מתעלל בהם”, הרי שבחוק המוצע, נציגי המדינה יוכלו להתערב בחייך גם אם הם סבורים שאתה לא "מכבד את דעותיהם, רצונותיהם ורגשותיהם" של ילדיך. "זה ממש גיהנום", סיכם.

חה"כ קיש ומרגי הודיעו שאינם מוכנים להוסיף לחוק המוצע את הסעיפים האנטי-משפחתיים הללו ואז נוצר פיצוץ. ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) הודיעה שלא תתמוך עוד בקידום החוק, ובתגובה הודיע ח"כ קיש כי יחסום בוועדת הכנסת שבראשותו את קידומו של חוק של ח"כ מועלם, שישפר את מעמדה של אוניברסיטת אריאל. השרה איילת שקד הכריזה בתגובת נגד שהיא לא תעביר עוד חקיקה בוועדת שרים לחקיקה.