מרגי עם ראשי הקרן
מרגי עם ראשי הקרן צילום: יוסי זמיר

ועדת החינוך של הכנסת קיימה היום (ג') ישיבת ועדה לקידום חיים משותפים בין יהודים וערבים.

במסגרת הישיבה נפתחה תערוכת הצילומים הנודדת "חום אנושי" ביוזמת הקרן החדשה לישראל ומרכז מוסאוא שתוצג לראשונה בכנסת. התערוכה מציגה צילומים המתעדים רגעים של סולידריות בין ערבים ליהודים מאירועי השריפות בחיפה 2016.

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי מסיעת ש"ס אמר בפתח הדיון ״יש לנו ויכוחים לא פשוטים עם הקרן החדשה לישראל אבל כשיש אירועים מתונים כמו קידום תרבות הדיון והדיבור אז אנחנו גאים להיות ראשונים. חברה שיודעת להכיל אחד את השני היא חברה יותר חזקה, יותר ערכית, יותר תרבותית. הפחדות לא מובילות לשום מקום. לא משפה ערבית, לא מהאזרח הערבי להפך, זה צריך ולעורר סקרנות, רב תרבותית, מרכז, פריפריה דעות אחרות, זה הכוח של החברה הישראלית ואני אקדם את לימודי השפה הערבית כדי שכולנו נוכל לדבר אחד עם השני".

ח"כ מרגי הוסיף "אני אגלה לכם סוד על מי שמהלך עלינו אימים. הדוגמאות השליליות הן אלה שמקבלות ביטוי בתקשורת אבל אנחנו יודעים לחיות ביחד. צריך להוציא את הדיון המיליטנטי כל צד ותראו שיש דו קיום וצריך להעצים אותו. לא צריך להיפגש רק בתור לבנק, למשרד הפנים או לרשתות השיווק. צריך לכבד אחד את השני, צריך להכיר אחד את השני. אנחנו חברה שנותנים לשונות לנהל אותנו ולא צריך לתת לשונות לנהל אותנו. זה לא קלישאות. זה דרך חיים שצריך להאמין. אל תהלכו עלינו אימים השמיים אף פעם לא נופלים. יש גשמים קצת רוחות אבל הכל יציב. מתייגים אותי כחרדי אבל אני לא חרד מכלום״.

מיקי גיצין, מנכ"ל הקרן החדשה לישראל אמר ״העתיד החברתי בישראל מבוסס על חיים משותפים בין יהודים וערבים. זה הבסיס למדינת ישראל מתוקנת, וצריך לדאוג שכך יהיה בעתיד. לקול קורא שפרסמנו עבור תמיכה ביוזמות שמקדמות חיים משותפים בין יהודים לערבים הגיעו מעל ל-350 בקשות. יוזמות מסוג זה מבטאות את החתירה למען חיים משותפים טובים יותר לכולנו. המאבק הזה הוא לא רק הצודק ביותר הוא גם האופטימי ביותר שמציג את המוכנות של הישראלים לחיות יחד בעתיד משותף טוב יותר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו