אופרה ואיוונקה
אופרה ואיוונקה צילום: רויטרס

בתו של נשיא ארה"ב, איוונקה טראמפ, צייצה היום (שלישי) ציוץ תמיכה בנאום שנשאה אשת התקשורת, אופרה ווינפרי, נגד הטרדות מיניות – אבל נשות מעוז השמאל, הוליווד, לא אהבו את זה.

ווינפרי נשאה דברים בטקס ה"גולדן גלובס" לקולנוע וטלוויזיה, בהוליווד. הנאום שלה עורר התלהבות רבתי וגרר אלפי קריאות לווינפרי לרוץ לנשיאות ב-2020. הטקס כולו הוקדש לקורבנות ההטרדה המינית, ומשתתפיו לבשו שחורים, לאות הזדהות עם יוזמה הקרויה “זמנכם חלף” ומשתמשת בהאשטג timesup# בטוויטר. ווינפרי שילבה את האמירה “זמנכם חלף" בנאומה.

"כרגע ראיתי את הנאום המעצים ומעורר ההשראה של אופרה בטקס הגולדן גלובס אמש", צייצה טראמפ. “בואו נתאחד, נשים וגברים, ונגיד timesup#”.

הוליווד הפמיניסטית היתה אמורה לאהוב את האמירה הזו, אבל שנאת טראמפ הכתיבה תגובות הפוכות. בזו אחר זו, הגיבו נשים והזכירו לאיוונקה שנגד אביה, הנשיא, ישנן תלונות מרובות בדבר הטרדה מינית.

השחקנית אליסה מילאנו, המוכרת מאוד מסדרות קומיות בטלוויזיה, קראה לאיוונקה לתרום לקרן "Time's Up” וציינה שהכסף עשוי לתמוך בנשים שהתלוננו נגד אביה.

מנגד, בימין היו רבים שהזכירו שווינפרי הרבתה, לאורך השנים, להצטלם בחברתו של הארווי ווינסטין, המפיק ההוליוודי החשוד בעשרות מקרים של התנהגות מינית לא ראויה או עבריינית, כולל אונס.