איזנקוט בחוות גלעד: "נאתר את החוליה"

הרמטכ''ל הגיע לזירת פיגוע הירי סמוך לחוות גלעד. ״העיסוק העיקרי כרגע הוא לאתר את החוליה, לעצור אותה ולמנוע אירועים נוספים".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשע"ח

הרמטכ''ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, הגיע הבוקר (רביעי) לזירת פיגוע הירי סמוך לחוות גלעד בשומרון, בו נרצח אמש הרב רזיאל שבח הי"ד, תושב החווה ואב לשישה ילדים.

הרמטכ"ל קיבל סקירה ממפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, ממפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ערן ניב, מראש המנהל האזרחי, תת-אלוף אחוות בן חור, ממפקד חטיבת שומרון, אלוף-משנה גלעד עמית וכן מגורמי השב״כ.

איזנקוט שמע על פרטי הפיגוע וכן על הפעולות שבוצעו בעקבותיו במרחב החטיבה המרחבית "שומרון".

מאז אמש התבצעו פעולות הגנה בדגש על הישובים והצירים, כתר על העיר שכם וכתר על כפרים נוספים באזור. כמו כן, התבצעו פעולות מודיעיניות שונות על מנת לאתר את המחבלים שנמלטו מהזירה.

איזנקוט אמר כי ״העיסוק העיקרי כרגע הוא לאתר את החוליה, לעצור אותה ולמנוע אירועים נוספים, וזאת לצד היערכות להמשך הפעילות במרחב יהודה ושומרון גם במהלך הימים הקרובים״.

במהלך ביקור הרמטכ"ל בזירת הפיגוע הגיעו פעילי ''עוצמה יהודית'' וקראו לעברו בין היתר "איזנקוט למה זה מגיע לנו?", "תחזירו את המחסומים" ו-"התרענו מראש - למה לא חסמתם את שכם?".

קצינים שהיו במקום הרחיקו את הפעילים מהשטח. מנכ"ל ״עוצמה יהודית״ צבי סוכות שהיה במקום אמר, "רק שלשום התרענו בפני צה"ל כי מזה מספר ימים מסתובב מחבל חמוש בגזרה".

"העובדה שיהודי כמעט נרצח לפני שבוע סמוך למקום הפיגוע אמש והצבא לא הקים כבר אז מחסומים מסביב לשכם, מלמדת על ההפקרות הביטחונית באזור ואנו דורשים מאיזנקוט להחזיר את המחסומים הקבועים באזור".