זוהו תשעה יהודים שנספו בהתרסקות

כעשרה ימים לאחר התרסקות המטוס בקוסטה ריקה, בה נספו 12 בני אדם, זוהו תשעה יהודים שנספו באסון. ארונותיהם יועברו היום לקבורה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד בטבת תשע"ח

זוהו תשעה יהודים שנספו בהתרסקות -ערוץ 7
התרסקות מטוס
צילום ארכיון: רויטרס

כעשרה ימים לאחר התרסקות המטוס בקוסטה ריקה, בה נספו 12 בני אדם, זוהו תשעה יהודים שנספו בהתרסקות ואלה יובאו לקבורה על פי ההלכה.

תשעת היהודים, חמישה בני משפחה מניו יורק וארבעה בני משפחה מפלורידה, זוהו אמש (ד') באופן וודאי ועל פי כללי ההלכה בסיוע נציגי היחידה הבינלאומית של זק"א.

ארונות הנספים יוטסו היום לשדה תעופה באיזור מיאמי, משם יובאו לקבורה.

בתחילת שבוע שעבר, מטוס ובו תשעה נוסעים יהודים, תייר נוסף ושני אנשי צוות מקומיים, התרסק זמן קצר לאחר ההמראה מנמל תעופה בעיירה פונטה איסליטה לעבר עיר הבירה סן חוזה בקוסטה ריקה.

כל הנוסעים שהיו על סיפון המטוס נהרגו ולא היו ניצולים. המטוס התרסק באזור מיוער בקוסטה ריקה שבדרום מרכז אמריקה, כך שמלאכת איסוף הממצאים מזירת האסון הייתה מורכבת וממושכת.

עם הגעת הידיעה למטה הבינלאומי של זק"א, מפקד היחידה מתי גולדשטיין, קיבץ את כלל הגורמים הרלוונטיים, בהם ראשי חברה קדישא מקוסטה ריקה ושליח חב"ד המקומי הרב לוי וילהלם, וכן מתנדב זק"א ממקסיקו שנמצא בקשרים הדוקים עם ראשי הממשל בקוסטה ריקה.

כמו כן חוברו לקבוצה גם מתנדבי זק"א מניו יורק ומיאמי, איזור מגוריהם של קרובי ההרוגים היהודים.

"לאחר חקירה הגענו למסקנה כי שני מטוסי נוסעים המריאו מפונטה איסליטה לעבר סן חוזה, אך זמן קצר לפני ההמראה חלק מהנוסעים החליפו בינהם מקומות כך שעברו ממטוס למטוס", סיפר גולדשטיין. "לאחר אינספור פעולות, קיבלנו את רשימת הנוסעים ושם עלה בבירור כי במטוס היו תשעה יהודים".

"מתנדבי זק"א מהיחידה הבינלאומית הוכיחו שוב כי אין דבר העומד בפני הרצון", אמר יהודה משי זהב יו"ר זק"א שעקב מקרוב אחר המאמצים למנוע חילול המת. "מתנדבים שלנו ממספר מדינות פעלו כל אחד בדרכו על מנת לפעול שזיהוי ההרוגים יבוצע גם על פי ההלכה, תוך שמירה על כבוד המת - ויעילות מתנדבי זק"א נשאה פרי גם בפרשה זו".