יהודי ג'רבה: הערבים המקומיים ידידים

לאחר אירוע הטרור באי ג'רבה טוענים בקהילה היהודית המקומית כי מדובר באירוע חריג יחסית וכי יחסי היהודים עם הערבים היא טובה.

בן שאול , כ"ד בטבת תשע"ח

יהודי ג'רבה: הערבים המקומיים ידידים-ערוץ 7
הילולה בג'רבה. תמונת ארכיון
צילום: רויטרס

לאחר המתקפה על בית הכנסת 'אלג'ריבה' ובית הספר היהודי שבאי ג'רבה שבדרום תוניסיה, מסבירים בקהילה היהודית כי מדובר באירוע חריג יחסית וכי יחסי היהודים עם האוכלוסיה הערבית המקומית - טובה.

"כרגע לא יודעים כלום עדיין ואנחנו לא מאשימים אף אחד", סיפר אמש לערוץ 10 יואל סבן, תושב האי ג'רבה התוניסאי, "כל תושבי השכונה, גם הערבים – ידידים. יש יחס טוב".

לדבריו, בעוד ברחבי המדינה מתקיימות הפגנות רבות במחאה על יוקר המחיה והמצב הכלכלי בכי רע, דווקא בג'רבה המצב שקט יחסית.

"הכל פה רגיל. אנשים הולכים לעבודה ומרגישים טוב אבל הכלכלה לא טובה בכל המדינה. אנחנו שומעים על ההפגנות אבל אין לנו כלום פה", אמר.

אירוע הטרור התרחש בלילה שבין שלישי לרביעי במהלך הפגנות נגד הממשלה. לא היו נפגעים בנפש, אך נגרם נזק למבנה בית הכנסת, ולבנין בית הספר היהודי.

"אתמול בלילה בסביבות השעה 9.00 בערב שמענו שיש שריפה בבית כנסת", סיפר. "הלכנו לשם וראינו שרצפת בית הכנסת נשרפה, וראינו 3 בקבוקי תבערה על הרצפה. אחרי 10 דקות שמענו שעשו דבר דומה בבית ספר יהודי שלומדים בו 50 ילדים. הוא היה ריק כמובן כי זה היה בלילה אז לא היו נפגעים, אנשי הרשויות אומרים שהתחילה חקירה. היינו שם בבוקר והיו שם חוקרים של כיבוי ומשטרה שבדקו את הזירה".