בזמנכם החופשי

ברביעי הבא, א' בשבט, יתקיים בבנייני האומה המופע "איך היא צומחת".

תגיות: בשבע 777
, כ"ד בטבת תשע"ח

בזמנכם החופשי                  -ערוץ 7
הרבנית ימימה מזרחי
צילום מסך

במהלך הערב יופיעו אביתר בנאי, שירי מימון ודין דין אביב, יתקיימו שיחות של נשים עם סיפורי צמיחה מיוחדים, וכמובן שיעור של הרבנית ימימה מזרחי. זהו גם ערב השקה לספרה 'איך היא צומחת' בהוצאת קורן-מגיד, ובו אסופת דברי תורה וסדר ט"ו בשבט מיוחד.

***

כשדרגותיו של אלפרד דרייפוס נתלשו והקהל צעק "בוגד", התיישב הסופר הצרפתי אמיל זולא וכתב את 'אני מאשים'. המאמר ניער את תיאודור הרצל, שהחל לפעול למען עמו. 120 שנה אחרי פרסומו יוצא המאמר לאור בתרגום חדש, מלווה במאמר מקיף על מה שקרה אחר כך. רלוונטי מתמיד. תרגום: הדר קלונובר. קמין ברזילי הוצאה לאור.

***

שנות ה-80 של המאה ה-20, סין. ילד שני הוא יצור לא חוקי. השלטונות היו מחפשים אחרי ילדים כאלה ושולחים אותם למחנות חינוך מחדש. מינג היא בת יחידה ומאושרת שמתחברת לילדים השניים האלה, ילדי הלילה. באחת הפשיטות היא נלקחת איתם למחנה מרוחק, ושם בתנאים פיזיים קשים עוברות עליה השנים. האם תצליח לפגוש שוב את הוריה? 'ילדי הלילה', תמר פול-כהן, ידיעות ספרים.

***

השבוע נפתחה התערוכה של יפעת שטיינמץ-הרסט 'מרתפי שמש – תפנימים'. האומנית מציירת את שולחן העבודה שלה ואת הסטודיו. לכאורה חפצים דומים, אך במבט שני מלאי חיות. היא מנצלת את מוטיב האור, הרטיבות ואפקטים מעניינים של צבע, וכך יוצרת קומפוזיציות מורכבות ומתוכננות. 'הגלריה האחרת', חולון. אוצר: אבנר בר חמא.

לתגובות: ofralax@gmail.com