מהפכה בת שלושים

אפילו אהרון ברק לא הצליח לסתום את הפה למהפכת התרבות והתקשורת היהודית שהחלה על ספינת ערוץ 7. דעה

יעקב כץ (כצל'ה) , כ"ד בטבת תשע"ח

מהפכה בת שלושים       -ערוץ 7
יעקב כץ (כצל'ה)
צילום: פלאש 90

בימים אלו אנו בעיצומה של השנה השלושים להקמת תחנת הרדיו ערוץ 7.

הקמת ערוץ 7 היא המשכה של המהפכה התרבותית הגדולה ביותר שאירעה במדינת ישראל ב‑70 שנותיה, מהפכה שהחל בה מו"ר הרב משה צבי נריה זצ"ל - מהפכת הכיפות הסרוגות.

אנו, שהיינו תלמידיו, זכינו לייסד את קריית הישיבה בבית אל, ובנוסף לכל המפעלים החינוכיים הקמנו גם את מפעל התקשורת הגדול ערוץ 7, שיחד עם המדיות שהתווספו אליו במשך השנים - ערוץ 7 באינטרנט והעיתון 'בשבע', הצלחנו לחשוף את הציבוריות הישראלית בארץ ובעולם לתרבות יהודית שורשית, שיסודה בתורת ישראל והמשכה בכל שצריך לקרות אותנו כאן ועכשיו במדינת ישראל המתחדשת.

"אור חדש על ציון תאיר" - כך חונכנו בבית מדרשו של הרב זצ"ל בישיבת מרכז הרב, תחת שרביטו של מורנו ורבנו הרצי"ה, לראות עין בעין בשוב ה' ציון. אך טבעי היה הדבר שבראש המערכת התקשורתית המצליחה עומד הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א, מגדולי תלמידי הרצי"ה.

כבר בתחילת הדרך הקפיד הרב מלמד בתוכניתו "יש שואלים" לחזור ולומר שעניינה של תחנת הרדיו שלנו להרבות אור ולהאיר בעין טובה את הטוב והיפה שהשפיע ריבונו של עולם בשיבת עם ישראל לארצו ובהקמתה של מדינת ישראל.

השפעתו של ערוץ 7 הייתה גדולה על כל חלקי העם, חילונים ודתיים, ספרדים ואשכנזים. הקול החדש החיובי, השמח, הציוני, אוהב העם והארץ היה לצנינים בעיני החונטה השמאלנית הרדיקלית ששלטה בתקשורת, במשטרה, בפרקליטות ובבית המשפט העליון, והם עשו כל אשר לאל ידם כדי להעביר את ערוץ 7 מן העולם. שולמית אלוני, שרת התקשורת באותם ימים, יחד עם יוסי שריד הצליחו לשכנע את אייבי נתן, שאונייתו שידרה בסמוך לחוף תל אביב והייתה מעין תעודת ביטוח שלנו, להטביע את אונייתו ובכך לסלול את הדרך לפשיטות חוזרות ונשנות של המשטרה על אוניית ערוץ 7 ועל משרדינו בבית אל.

אנו במקביל פעלנו ימים ולילות על מנת להעביר חוק בכנסת שיאפשר לנו לשדר מהחוף, ואכן הצלחנו.

מפלגת מרצ והפרקליטות עתרו לבג"ץ נגד החוק ונשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק, איש החירות וחופש הדיבור, גדול המדברים בעד זכויות הפרט שנלחם כל חייו למען זכויותיהם של הערבים המתגוררים משני צידי הקו הירוק, הוביל את ביטול החוק וסגירת ערוץ 7.

האם עלה בידו של אהרון ברק לסתום את פיות הציבור הדתי-לאומי? לא ולא. ערוץ 7 באינטרנט הוא מהמובילים בישראל בכתיבה, בשידור ובטלוויזיה. העיתון 'בשבע' עושה גדולות ונצורות, והוא העיתון השלישי בגודלו בארץ בסופי שבוע.

ביום שיחוקק בישראל חוק האוסר על בית המשפט העליון לבטל חוקים וגם חוקים שבוטלו רטרואקטיבית יחזרו להיות חלק מחוקי מדינת ישראל, יחזור גם ערוץ 7 לשדר כפי שהיה מימים ימימה.