"לא רוצים עוד ישובים על שם נרצחים"

יו"ר הכנסת אדלשטיין הגיע לניחום אבלים בבית משפחת שבח שבחוות גלעד ובדבריו הזכיר את סיפורו של המקום שקם לזכרו של גלעד זר הי"ד.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בטבת תשע"ח

"לא רוצים עוד ישובים על שם נרצחים"-ערוץ 7
אדלשטיין בבית משפחת שבח
צילום: דוברות

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין ערך אחר הצהריים (חמישי) ביקור תנחומים בבית משפחתו של הרב רזיאל שבח הי"ד בחוות גלעד.

"מדינת ישראל לא תשקוט עד אשר תשים ידה על על המרצחים", הבטיח יו"ר הכנסת לבני המשפחה היושבים שבעה.

עם זאת הדגיש אדלשטיין, "התשובה הטובה ביותר לטרור היא המשך הבנייה ביהודה ושומרון ופיתוח התשתיות ואמצעי המיגון באזור, זו המחויבות שלנו כעם שדוגל בפיתוחה של המדינה".

יו"ר הכנסת הוסיף כי פיתוח ההתיישבות לא צריך לבוא רק כתגובה למעשי רצח כדוגמת רצח הרב רזיאל שבח הי"ד ורצח גלעד זר הי"ד.

"אנחנו נמצאים בחווה שנקראת על שם גלעד זר שגם הוא נרצח. אנחנו לא רוצים עוד ישובים על שם נרצחינו, אנחנו רוצים לגור כאן בזכות ולא בחסד", אמר אדלשטיין.

מוקדם יותר הגיעה לנחם את משפחת שבח, שרת התרבות והספורט, מירי רגב.

"הלב נקרע כשרואים אלמנה צעירה אמיצה שהחליטה לקבור כאן בחוות גלעד את בעלה, וזה בעצם פתח את בית הקברות שנאשר אותו. אני שמחה שליברמן הודיע שהוא יסדיר את הישוב חוות גלעד. זו המשימה שלי. אני מפה נוסעת לישיבת ממשלה ואני מתכוונת להעלות את הנושא בישיבה. צריך להסדיר את חוות גלעד", אמרה רגב.

השרה, שהגיע למקום יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הוסיפה כי עד להסדרה יש לדאוג עד כמה שניתן לתנאים המחייה במקום. "לא יכול להיות שאומרת לי יעל האלמנה, שהיא לא יודעת מתי יהיה לה חשמל, מתי היא יכולה לקלח את הילדים שלה ומתי היא יכולה להגיד לאבלים להגיע לנחם".

"זו סוגיה בלתי אפשרית. אזרחים פה בחוות גלעד צריכים לחיות עם אותן זכויות ואותן חובות שיש בקריית שמונה, בדימונה בתל אביב ובקיסריה", ציינה רגב.

לדבריה, "המניע של הטרור הוא לא ייאוש הוא תקווה שיום אחד הארץ הזו תהיה שלהם. אני רוצה להגיד באופן חד וברור. הארץ הזו שלנו. התפקיד שלנו להחיל ריבונות. ברגע שהם יבינו שהתקווה לא קיימת כל המוטיבציה תלך ותיעלם. אני מקווה שלא נצטרך להגיע לכאן לעוד אירועים מהסוג הזה".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הוסיף כי "זו התמודדות קשה, גם ברמה המשפחתית גם ברמה הקהילתית ולכל עם ישראל. אבל האבל הזה לא פרטי. רזיאל נרצח כי הוא יהודי שנסע בכביש והציפייה שלנו מהממשלה הזו היא שהממשלה תכריז היום שהיא עומדת להכשיר את חוות גלעד. להכיר בה. זה הדבר שיפגע במוטיבציה של הטרור".