יעל דן (ארכיון)
יעל דן (ארכיון)צילום: פלאש 90

לאחר שסקר האזנה באינטרנט הכתיר את תוכניתו של אראל סג"ל כפופולארית ביותר בגל"צ, סקר שני שתוצאותיו התפרסמו הבוקר (שישי) מראה שתוכניתה של יעל דן סובלת מחוסר פופולאריות – ומחזק את ממצאי הסקר הראשון לגבי חיבת הציבור לסג”ל.

הנתונים התפרסמו ב"ישראל היום" והם לוקטו ע"י חברת MBER, אשר עוקבת אחר הרגלי ההאזנה לרדיו בזמן אמת, באמצעות הסלולרי. זאת, בניגוד לסקר הקודם, שבדק האזנה לתוכניות מוקלטות באינטרנט.

מהנתונים עולה כי התוכנית המואזנת ביותר היתה יומן חדשות הבוקר, “בוקר טוב ישראל", בהגשת אפי טריגר, שזכה לממוצע של 85,000 האזנות בשעה.

תוכניתו של סג"ל הגיעה למקום השני עם 73,000 האזנות בשעה. “מה בוער" של רזי ברקאי כבשה את המקום השלישי עם 56,000, וגם ל"נכון להבוקר" בהנחיית ישי שנרב נרשמה האזנה דומה. רינו צרור הגיע ל-52,000 ויעל דן פיגרה הרחק מאחרי כולם, עם 25,000 האזנות לשעה בממוצע בלבד.

בשעות אחר הצהריים מובילה ''המילה האחרונה'' של עירית לינור עם 54,000 האזנות, ובימי חמישי זוכה תוכנית הבוקר דקל-סגל ל-101,000 מאזינים בשעה הראשונה.

עם זאת, יש לסייג ולומר שאפליקציית MBER דוגמת האזנה לרדיו בזמן אמת רק בקרב מורידי האפקליציה שמונים, על פי נתוני ההורדה של 'גוגל פליי' בין אלף לאלפיים בני אדם. איש אינו יודע מי הם והאם הם מהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה, או שייכים בעיקר לפלח מסויים שלה.

הנתונים גם סותרים את נתוני ה-TGI האחרונים הקשורים לגלי צה"ל לפיהם תוכנית הבוקר בין 6 ל-10 זוכות לבין 220 לקרוב ל-300 אלף מאזינים, תוכניתו של אראל סגל זוכה לכ-142 אלף האזנות, פחות מיעל דן שעל פי הסקר מזוכה ב-155 אלף מאזינים.