ח"כ יואב קיש
ח"כ יואב קישצילום: הלל מאיר/TPS

דיוני ועדת השרים לחקיקה בוטלו זה השבוע השני ברציפות על רקע העימות בין הבית היהודי לליכוד סביב סוגיית חזקת הגיל הרך והקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל.

כזכור, ח"כ יואב קיש מהליכוד דרש להוריד את חזקת הגיל הרך לגיל שנתיים, ח"כ שולי מועלם מהבית היהודי סירבה.

בשל סירובה, בליכוד מסרבים לקדם את הצעת החוק של סיעת הבית היהודי, שמורה על ביטול המועצה להשכלה גבוהה יהודה ושומרון, והכפפת אוניברסיטת אריאל למועצה להשכלה גבוהה.

הכפפת אוניברסיטת אריאל למל"ג תאפשר להקים בה פקולטה לרפואה. הצעת החוק לביטול מל"ג יו"ש כבר אושרה בקריאה טרומית במליאת הכנסת, אך בשל התנגדות מועלם לשינוי חזקת הגיל הרך קיש לא מאפשר את העברתה לוועדה בכנסת על מנת לקדם אותה בקריאה ראשונה.

גורמים בסביבת ח''כ קיש אמרו לערוץ 7 ''בנט מנסה להפוך את העימות בנושא חוק המל״ג לעימות בין הבית היהודי לליכוד. בנט מתנהל כמו ילד קטן ולא עומד בסיכומים וכל זאת בשביל לקושש כמה קולות בימין. ח''כ קיש לא יסוג מהחלטתו עד שנושא הגיל הרך לא יסודר".

בכירים באוניברסיטת אריאל מתחו ביקורת על ח"כ קיש ואמרו כי הוא מסכן את הקמת הפקולטה לרפואה, "הצעדים שנוקט ח"כ קיש אינם ענייניים ומסכנים את הקמת הפקולטה לרפואה באריאל. כיו"ר שדולת א"י בכנסת, צריך ח"כ קיש להבין את חשיבות ודחיפות החקיקה לפיתוח אזור יו"ש, ולחבור ולסייע לשר בנט, כפי שעושה השר בנט ללא לאות בשנים האחרונות, וזאת בהמשך למאמצים שעשה רה"מ בנימין נתניהו לקדם את אוניברסיטת אריאל''.

הבכירים באוניברסיטה הוסיפו, ''אנו קוראים לח"כ קיש לשים את כל השיקולים האחרים שאינם נוגעים לעניין בצד, גם כשהם חשובים כשלעצמם ולפעול לקידום מהיר של החקיקה שתאפשר לאוניברסיטת אריאל להתפתח ולקחת חלק חשוב בקידום נושא הרפואה בישראל".

מלשכת בנט נמסר: ''אנחנו לא יודעים על איזה סיכומים קיש מדבר. יש הצעה על השולחן של קיש שח''כ שולי מועלם במעשה חסר תקדים תסיר את השם שלה מהצעת החוק והכל על מנת לא לפגוע בחוק מל''ג יו''ש. ועדת השרים לא תחזור לעבודתה עד אשר חוק המל''ג ביו''ש יקודם״.