אישום: ערבי וחברו תקפו יהודים חרדים

ערבי תושב סילוואן מואשם שתקף עם חברו שני יהודים חרדים שירדו לטבול בשילוח, ובהמשך דרש מהם באיומים לשבח את חמאס ולנשק את ידיו.

ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשע"ח

כתב אישום הוגש בצהריים (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד אחמד פרוך, תושב סילוואן בן 19, בגין תקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני.

על פי כתב האישום, לפני כשבועיים צעדו שני יהודים בעלי חזות חרדית, במורד דרך חילווה בסילוואן בדרכם לטבול במעיין השילוח.

באותה עת, ישבו פרוך וחברו במורד הדרך ועישנו נרגילה. כאשר הבחינו ביהודים קם החבר, התקרב אליהם והיכה את אחד היהודים בראשו. היהודים המבוהלים מיהרו להימלט מן המקום, התחבאו לזמן מה מאחורי רכב שחנה בסמוך, ולאחר מכן המשיכו בדרכם למעיין.

כמחצית השעה לאחר שסיימו את הטבילה, עלו שני היהודים חזרה בדרך חילווה, בדרכם לכותל. באותה עת ישבו פרוך והחבר במעלה הרחוב מול הבניין המכונה "בית זכריה", ועישנו נרגילה.

כאשר הבחינו ביהודים בשנית קמו, התקרבו אליהם ואיגפו אותם. החבר חסם את דרכם ואילו פרוך נעמד מאחוריהם, וזאת במטרה לתקוף אותם ולהשפילם, בשל היותם יהודים.

מכתב האישום עולה כי השניים חויבו באיומים לשבח את חמאס, להקניט את ראש הממשלה, המשטרה ומדינת ישראל, לנשק את ידי התוקפים ולחזור אחריהם בערבית על מילים מתוך הצהרת האמונה האיסלאמית.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה נפגעי פעולות איבה ומסייע לחרדים שנפגעו מסר "אנחנו מברכים על הגשת כתב האישום החמור נגד המפגע. התקיפה הגזענית אנטישמית היא חלק מתופעה של פגיעה ביהודים. אנו קוראים למערכות המשפט להתייחס בחומרה הראויה ולמצות את הדין עם המפגעים ולחזק את ההרתעה. חוננו תלווה את נפגעי עבירה גם בשלב ההליך הפלילי וגם בשלב התביעות בהמשך בגין אותם פשעים".