"שני פיצוצים חזקים נשמעו ב-11 בלילה"

רוני קיסין מכרם שלום מספרת על הניסיון לשמור על שגרת חיים, "אנחנו משתדלים לא לחשוב על מנהרות למרות שאנחנו יודעים שהן קיימות"

בני טוקר , כ"ז בטבת תשע"ח

"שני פיצוצים חזקים נשמעו ב-11 בלילה"-ערוץ 7
הושמדה מנהרה שעברה מתחת לכרם שלום
צילום: דובר צה"ל


דוברת קיבוץ כרם שלום בעוטף עזה,רוני קיסין, מספרת לערוץ 7 על קולות הנפץ שנשמעו אמש במהלך השמדת מנהרת הטרור שעברה מתחת למעבר כרם שלום.

"קיבלנו הודעה מראש שהולך להיות פיצוץ ובאמת אחרי כמה דקות בסביבות אחת עשרה בלילה היה פיצוץ מאוד חזק ואחריו עוד אחד. הרגשנו אותו אבל הילדים לא התעוררו, אחר כך היה שקט וחזרנו לישון".

קיסין מציינת כי התושבים לא מקבלים מידע מוקדם ומתעדכנים בעיקר מאמצעי התקשורת. ''לנו זה לא ממש משנה איך מפוצצים את המנהרה, מהאוויר או מהיבשה, ברגע שמוצאים מנהרה ומפוצצים מבחינתנו זה מבורך. אנחנו חיים את חיי השגרה שלנו ביום יום ואנחנו משתדלים לא לחשוב על מנהרות למרות שאנחנו יודעים שהן קיימות.

''כל מנהרה שמפוצצים אנחנו יותר רגועים, המנהרה הראשונה שהתגלתה אצלנו היתה המנהרה בחטיפה של גלעד שליט. זה שמגלים פה מנהרות זה סימן שהשיטה החדשה עובדת".

קיבוץ כרם שלום שהפך לאחרונה לקיבוץ מעורב לדתיים וחילונים נערך לקליטת משפחות בקיץ הקרוב, "החלטנו להיות גם מעורבים כדי להגדיל את הקיבוץ שלנו שהוא קיבוץ קטנצ'יק, ארבעים מבוגרים וארבעים ילדים, זה קיבוץ מופרט אבל יש גם מדי פעם ארוחות משותפות, פעולות תרבות, בריכה וחגים ביחד.

''לקראת פסח בית הכנסת החדש יחנך ויש לנו היום אפילו כנס של אנשים שמתעניינים בקיבוץ. יש התעניינות גדולה ויש קבוצה של משפחות שעומדת להגיע בקיץ. אנחנו עושים להם גיבושים כדי שהם יכירו אחד את השני ולא ירגישו לבד. כל אחד יכול כאן להמשיך לעסוק במקצוע שלו והכסף הולך לחשבון שלו זה לא כמו הקיבוצים של פעם".

קיסין מתארת את המיוחדות שבקיבוץ כרם שלום. "מה שמושך לפה זה קודם כל החינוך וזה שהילדים יכולים לחיות כאן בשקט ושלווה. אתה יודע שכאן לא יקרה לך כלום, אין כאן מכוניות ותאונות דרכים, אין מקרי אונס, גם הפאב המקומי שלנו הוא פה והכל מאוד ביתי, חם ואוהב.

"אין כאן דברים מסוכנים ואם יש סכנה מודיעים לך מראש. סביר להניח שאנשים באים לכאן גם מאידיאלים. זה מקום, חשוב נקודה חשובה שצריך לאייש אותה".