ליברמן: לא יהיה איחוד רשויות בשומרון

שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע היום (ראשון) כי בשנה הקרובה לא יאשר את איחוד ארבע הרשויות בשומרון - אלקנה, אורנית, שערי תקווה ועץ אפרים, חרף המלצת משרד הפנים.

''אין איחוד, לא יהיה איחוד בטח לא בשנת 2018", אמר ליברמן וחזר על דבריו, ''אין איחוד רשויות בשנת 2018".

שר הביטחון אמר את הדברים לראש המועצה המקומית אורנית, שלומי לנגר, שבישר על כך בדף הפייסבוק שלו וכתב "אין איחוד! זו ההבטחה שקיבלתי באופן אישי משר הביטחון. הודיתי לו בשם כולנו. אני מקווה שאפשר לראות את הנושא הזה סגור''.

גם ראש המועצה המקומית אלקנה, אסף מינצר, נאבק במהלך לאיחוד הרשויות וטען כי "רעיון האיחוד נולד בחטא ולמרות שכלל הגורמים המעורבים כדוגמת מתאם הפעולות בשטחים האלוף מרדכי והממונה על יו"ש במשרד הפנים אבנר כהן, הבהירו בצורה ברורה כי אין לקדמו בתקופה זו, עדיין גורמים בעלי אינטרס ניסו לדחוף את הנושא בכל הכוח''.

איש ההתיישבות בני קצובר, ממקימי גוש אמונים, היה מתומכי איחוד הרשויות ואמר לפני כחודשיים "החלום שלנו כשבאנו לבנות את השומרון היה להקים ערים גדולות, שהשומרון יהפוך למרכז הארץ באופן אמיתי כפי שהוא היום גיאוגרפית. אט אט אנחנו רואים היום את הדבר הזה קורה. זה רגע מכונן ומרגש''.

קצובר התייחס גם לטענות המתנגדים למהלך, ''לצערי יש עניין של התבדלות. יש ביו"ש ישובים קטנים שרוצים להישאר קטנים וכך קורה. לעומת זאת הישובים שרצו לגדול גדלו והם אלו שבסופו של יום יחזקו את ההתיישבות''.

לדבריו הקמת העיר החדשה במערב השומרון ''תאפשר פיתוח של אדמות שלא נוצלו עד היום בגלל וויכוחים פנימיים שהיו קיימים אפילו בתקופה שאני הייתי ראש מועצה. המהלך הזה יאפשר לבנות את האיזור בתנופה אדירה עם פיתוח שלא ראינו".