תחתית ליגת ווינר סל מתבהרת

הפסדים של מכבי חיפה ועירוני נהריה לאשדוד והפועל ת"א, בהתאמה, הגדילו את ההפרש בתחתית הטבלה. נהריה רושמת שיא שלילי חדש

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשע"ח

שחקני הפועל תל אביב חוגגים הערב
שחקני הפועל תל אביב חוגגים הערב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

הצפון בוער. שתי הקבוצות הצפוניות ביותר בליגת העל שבכדורסל רשמו הערב (ראשון) הפסדים שקיבעו את מעמדן בתחתית טבלת ליגת העל. מצפון תבוא הרעה והיורדת לליגה השניה בסיום העונה?

רצף ההפסדים הארוך ביותר של עירוני נהריה בליגת העל שבכדורסל הגיע בעונת 2014, אז רשמה הקבוצה הסגולה מהצפון רצף של ארבעה הפסדים רצופים. הערב (ראשון) הסגולים רשמו שיא שלילי חדש בעונה הרעה שעוברת עליהם כשהפסידו בפעם החמישית ברציפות.

הסגולים מנהריה התארחו אצל הפועל ת"א באולם הדרייב-אין במסגרת המחזור ה-13 בליגת ווינר סל, מקום בו ניצחו שניים מתוך שלושת המפגשים האחרונים ביניהן בליגה הבכירה, והפעם יצאו משם עם תבוסה מהדהדת בתוצאה 80:91.

היה זה משחק בין לא מעט שחקנים שעברו אצל שתי הקבוצות כשמצד אחד היו אלה רביב לימונד ותומר גינת ומהצד השני היה זה יהונתן שולדבראנד.

בעוד ללימונד, קפטן האדומים שאת שיא העונה שלו בנקודות, 19 במספרם, קלע מול קבוצתו לשעבר מנהריה היו חסרים רק 3 נקודות בכדי להתברג במקום ה-50 ברשימת קלעי כל הזמנים בליגת ווינר סל, עבור גינת היה זה משחק בו הוא קיווה לנקום בצפוניים על משחקו הרע ביותר העונה, כשבסיבוב הקודם סיים עם מדד חד-ספרתי, הנמוך ביותר והיחידי שלו העונה.

נהריה שכאמור הגיעה למשחק לאחר ארבעה הפסדי ליגה רצופים, ממשיכה את העונה הנוראית שלה כשיחד עם נס ציונה, האחרונה בטבלה, הם עומדים על מאזן החוץ הכי גרוע בליגה - ניצחון בודד בשבעה משחקים.

במשחק נוסף שהתקיים הערב ניצחה מכבי אשדוד/באר טוביה את מכבי חיפה פעם נוספת העונה, הפעם בתוצאה 87:74 בחוץ, במשחק שהעמיק את המשבר של הירוקים מהכרמל והותיר אותם עמוק בתחתית טבלת ליגת העל בכדורסל. יש עוד הרבה זמן אמנם לתקן, אבל חיפה ונהריה חייבות למהר כי ההפרש גדל והזמן אוזל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il