ח"כ שולי מועלם - רפאלי
ח"כ שולי מועלם - רפאליצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הקרב על "חזקת הגיל הרך" עלה לטורים גבוהים ביותר וח"כ שולי מועלם-רפאלי חזרה לטקטיקה ששימשה אותה היטב עד כה – הטענה שהאבות הגרושים מאיימים עליה.

בראיון ב”ידיעות אחרונות” היום (שני) צוטטה כמי שאמרה: "ברגע שהנושא עולה — האיומים חוזרים. בסבב הקודם מישהו כתב לי בפייסבוק: 'אחרי שאנחנו נטפל בך לא יזהו אותך במכון הפתולוגי'... היו שלבים שהיו שריטות על האוטו שלי, אחד מהם כתב לי 'בטח את לא יודעת לנהוג, אז אל תאשימי אותנו בשריטות'. לחברת הכנסת רחל עזריה ניפצו פנסים".

לפני מספר חודשים הצליחה ח"כ מועלם לגרום להוצאתם מדיון בכנסת של כל מתנגדי עמדתה, בטענה שיש ביניהם אנשים שאיימו עליה. היא בכתה, זעקה וטענה שמדובר בסיוט שנמשך יותר מארבע שנים, וכי הגישה תלונה למשטרה אך זו לא עשתה דבר.

ואולם, בדיקה העלתה שהתלונה היחידה שהוגשה למשטרה לגבי התנהלות האבות הגרושים מול הח"כים שמתנגדים לביטול או קיצור חזקת הגיל הרך הוגשה לפני כשנה וחצי, ונאמר בה במפורש כי לא היו איומים פיזיים או קונקרטיים.

נציין כי מדובר בקבוצה גדולה המונה עשרות אלפי אנשים. חלקם נבגדו ואז נזרקו מהבית של עצמם, חלקם אינם זוכים לגדל את ילדיהם, וניתן היה לצפות שחלקם יתבטאו בחריפות כלפי חברי כנסת שאחראים למצבם, לתפיסתם. לו היה נהוג במדינת ישראל להרחיק אמהות מילדיהם, סביר להניח שגם חלק מתגובות הנשים היו קיצוניות.

נציין עוד כי הצגת הגברים כאלימים משרתת את הפמיניסטיות בכל מאבקיהן ומשמשת גם נשים במאבקי גירושים.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.