אין פשרה. חה"כ מועלם וקיש
אין פשרה. חה"כ מועלם וקישצילום: פלאש 90

ועדת השרים לענייני חקיקה לא התכנסה גם אתמול, שבוע שני ברציפות, עקב המחלוקת בסוגיית חזקת הגיל הרך, התוקעת במקביל את חוק אוניברסיטת אריאל.

ההערכות בקואליציה הן כי המשבר לא יפתר עד שראש הממשלה נתניהו יתערב בנושא וידאג להביא את הצדדים להסכמות.

הרקע למחלוקת היא התנגדותן של מספר חברות כנסת מהקואליציה, ובהן חברת הכנסת שולי מועלם-רפאלי, לחוק לקיצור חזקת הגיל הרך של ח"כ יואב קיש.

בתגובה לתקיעת החוק של קיש החליט הוא, העומד בראש ועדת הכנסת, לתקוע את חוק אוניברסיטת אריאל. החוק מונח על שולחן ועדת הכנסת הצריכה לקבוע איזו ועדה תטפל בחוק, אך קיש מסרב להעלות את הנושא להצבעה בועדה ובכך תוקע את החוק.

ח"כ קיש בראיון לאמיר איבגי

ביממות האחרונות ניסה להתערב בנושא ח"כ בצלאל סמוטריץ', ולהציע פשרה לפיה מי שיקבע את הגיל בחוק חזקת הגיל הרך יהיה שר הרווחה. אולם, הצעה זו לא התקבלה על דעתן של חברות הכנסת, ובהן ח"כ מועלם רפאלי, למרות שלכאורה היא מקובלת על הדרגים המקצועיים במשרד הרווחה.

קיש, יש לציין, אמור היה לעזוב את תפקיד יו"ר ועדת הכנסת ולעבור לתפקיד יו"ר ועדת הפנים הנחשב בכיר ממנו, במקום ח"כ דודי אמסלם שמונה ליו"ר הקואליציה. אולם קיש הבהיר שעד שחוק חזקת הגיל הרך לא יעבור בקריאה ראשונה הוא לא יעזוב את תפקיד יו"ר ועדת הכנסת.

לערוץ 7 נודע כי הבוקר התקיימה פגישה בין קיש לבין יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, שדרש מקיש לפנות את מקומו כיו"ר ועדת הכנסת ולעבור לתפקיד יו"ר ועדת הפנים באופן מיידי. קיש סירב והבהיר ״אני לא עוזב עד שהחוק לא עובר בקריאה ראשונה". בתגובה יצא אמסלם מהחדר בטריקת דלת.