רפורמת החופשות בסכנה?

יו"ר הסתדרות המעו"ף הודיע כי הגנים ובתי הספר לא ייפתחו כמתוכנן לפי לוח הפגרות החדש, אלא אם הנושא יוסדר מול נציגות העובדים.

ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשע"ח

רפורמת החופשות בסכנה?-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: דוד כהן, פלאש 90

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר-דוד, הודיע על הכרזת סכסוך עבודה בשלטון המקומי ובשלוש הערים הגדולות תל-אביב, ירושלים וחיפה, על רקע הפגיעה בתנאי העבודה של הסייעות בגני הילדים.

זאת בעקבות הרפורמה החדשה בלוח החופשות בגני הילדים ובבתי הספר אשר עליה הוכרז לאחרונה. בהסתדרות מדגישים כי בארגון אין התנגדות לרפורמה, אולם שינויים כאלה יש לעשות תוך הידברות ולא באופן חד-צדדי.

במכתב חריף ששלח בר-דוד ליו"ר המרכז לשלטון מקומי וראש העיר מודיעין חיים ביבס וכן לראשי הערים תל-אביב, ירושלים וחיפה, כתב יו"ר הסתדרות המעו"ף: "בימים האחרונים התבשרנו על רפורמה חד-צדדית בלוח הפגרות בגני הילדים ובבתי הספר, ללא תיאום עם הסתדרות המעו"ף, הארגון המייצג את העובדים.

״ת״ כנראה שמישהו חושב שאפשר לבנות את כל הרפורמה על כתפיהן הצרות והשחוחות של סייעות גני הילדים הקורסות תחת עול העבודה והדרישות ההולכות וגוברות לטיפול ראוי בילדי ישראל".

לפיכך, בר-דוד הודיע באופן חד-משמעי כי "לא נשתף פעולה עם התכנית ההזויה הזאת, המשנה סדרי עולם ועלולה לפגוע בסקטור שכולו נשים ואמהות עובדות כשלעצמן", והתריע כי גני הילדים ובתי הספר לא ייפתחו בעת פגרות הלימודים כמתוכנן, ללא הסדרת הנושא בהסכמה עם ההסתדרות.