נתניהו בניו דלהי: אבו מאזן חשף את שורשי הסכסוך

ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך אחר הצהריים (שני) תדרוך לכתבים במהלך ביקורו בהודו ומתח ביקורת קשה על התנהלות הפלסטינים כלפי האמריקנים מאז הכריזו על הכרתם בירושלים כבירת ישראל.

נתניהו הגיב לנאומו התקיף של אבו מאזן אמש, ואמר "אבו מאזן מנסה למנוע מארה"ב את תפקיד המתווך במו"מ. הניסיון הזה לא יצלח. הוא חושף את שורש הסכסוך מבחינתו - הוא לא רוצה מדינה יהודית בשום צורה או גודל''.

נתניהו הוסיף כי דווקא ההתבטאויות האלה של אבו מאזן עושות טוב לישראל. "אופן ההתבטאות שלו עוזר לנו להציג את האמת. הוא משרת את הדיפלומטיה הישראלית".

עוד ציין נתניהו כי "אבו מאזן חושש מיוזמה אמריקנית ונסמך עד כה על הקהיליה הבינלאומית. הם פונקו זמן רב מדי על ידי הקהילה הבינלאומית שלא אמרה להם אמת. זו פעם ראשונה שאמרו לו את האמת בפרצוף''.

ראש הממשלה התייחס גם לאיום המתמשך מעזה ובעיקר למנהרות הטרור. "אנחנו לא מתקרבים לרגע בו חשש מהסלמה או מעימות ישפיע על הטיפול שלנו במנהרות", אמר והוסיף כי הוא תומך בהקלות לאוכלוסיית רצועת עזה.

בהתייחסו לזירה הצפונית אמר נתניהו כי ישראל לא תיתן לאיראן להתבסס בגבולות ישראל. "כל ניסיון לקדם את הצבא שלהם ייתקל בהתנגדות. איראן תחליט האם להסלים את המצב בצפון".

הוא התייחס גם לאיראן עצמה ואמר, "צריך לקחת את דברי טראמפ ברצינות - חייבים לשנות את ההסכם עם איראן. יש כאן לעולם הזדמנות אחרונה לתקן את ההסכם, לפני שטראמפ יבטל אותו".