לא כוחות: מכבי ת"א הביסה בחיפה

אחרי פתיחת העונה הרעה, מכבי ת"א חזרה לצמרת הטבלה בסערה. ניצחון מוחץ בסמי עופר העלה אותה למקום השני עם מספר נקודות זהה לאלופה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ח בטבת תשע"ח

קיארטנסון. חזר לכבוש ובצרורות
קיארטנסון. חזר לכבוש ובצרורות
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

"חזרנו מחיפה עם הפנים בין הידיים", שרה להקת משינה. היה זה לאחר התבוסה 0:5 של מכבי תל אביב בידיי מכבי חיפה. מאז עברו הרבה מים בירקון ומאזן הכוחות השתנה לבלי היכר.

רק פעם אחת ב-19 משחקי הליגה האחרונים ביניהן, הפסידה מכבי תל אביב למכבי חיפה. אחרי משחק נוסף ביניהן הערב (שני), משחק שהתקיים במסגרת המחזור ה-18 בליגת העל שבכדורגל, המאזן עלה להפסד אחד בלבד ב-20 משחקים.

12 ניצחונות, שבע תוצאות תיקו זהו מאזן הכוחות בין שתי הקבוצות הללו שחוו העונה ירידה גדולה ולאחרונה שבו לכושר המצופה מהן. אולי הסיפור של השתיים דומה, אך המציאות שונה לחלוטין - בעוד החיפאים עלו למשחק הערב בכדי להציל משהו מעונה מאכזבת נוספת שלהם, ולנסות להתברג בפלייאוף העליון בכל זאת, התל אביבים עלו בידיעה כי ניצחון יחזיר אותם בגדול למאבק האליפות כשימחקו את כל הפער מהראשונה בטבלה, הפועל באר שבע.

הידיעה הזו בלבד הספיקה לתל אביבים שראו אתמול מה שהפועל חיפה עשתה לבאר שבע, רצו גם ועשו זאת באופן מושלם. 13 שניות מפתיחת המשחק, החלוץ האיסלנדי וידאר קיארטנסון ניער את בלם חיפה דוס-סנטוס ובבעיטה אדירה הכניע מוקדם את שוער חיפה גלזר.

זו לא הייתה המילה האחרונה של קיארטנסון. 9 דקות מפתיחת המחצית השניה החלוץ האיסלנדי שלאחרונה חזר לכבוש, כשכבש בכל ארבעת המשחקים האחרונים של התל אביבים, היכה שנית כשכבש את השני שלו במשחק.

הירוקים מחיפה שלא ניצחו את המכבים באצטדיונם הביתי החדש, אצטדיון סמי עופר מעולם, קיוו עוד לחזור למשחק כשרוקאביציה צימק עם שער בדקה ה-66, אבל באטוקיו בדקה ה-85 דאג להותיר אותם עדיין ללא ניצחון ביתי מאז דצמבר 2012.

בעוד התל אביבים מטפסים עד למקום השני בטבלת ליגת העל בכדורגל עם אותו מספר נקודות כמו לאלופה בשנתיים האחרונות, הפועל באר שבע ועל הדרך רושמים ניצחון שביעי ברציפות בכל המסגרות וכזה משכנע במיוחד, הירוקים מהכרמל עדיין ללא שני ניצחונות ליגה רצופים העונה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il