פקחים של שבת

באתר עיריית אשדוד פורסמה מודעת 'דרושים' לפקחים עירוניים שאינם יהודים במטרה לאכוף את חוק העזר בעניין השבת.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשע"ח

פקחים של שבת           -ערוץ 7
עיריית אשדוד
צילום: סרג' אטל. םלאש 90

חוק המרכולים שאושר במליאת הכנסת בשבוע שעבר ממשיך לתת אותותיו בשטח - הפעם באשדוד: באתר העירייה פורסמה בימים האחרונים מודעת 'דרושים' לפקחים עירוניים - שאינם יהודים - במטרה לאכוף חוקי עזר עירוניים בסוגיית יום המנוחה.

"המשרה מיועדת לאוכלוסייה שיום שבת איננו יום המנוחה שלה", לשון המודעה שפורסמה באתר העיירה ונחשפה באתר 'אשדוד נט', כשהכוונה לפקחים שאינם יהודים.

במהלך השבועיים האחרונים הגבירה עיריית אשדוד את אכיפת חוק העזר העירוני על בתי עסק בעיר הפועלים בשבת ולבקשת גורמים חרדיים שביקשו להדק את שמירת השבת במרחב הציבורי.

בתגובה התקיימו הפגנות מול בניין העירייה בעיקר על ידי תושבים מקרב הציבור הרוסי.

מודעת הדרושים באתר העירייה
צילום: אתר עיריית אשדוד

בשיחה עם ערוץ 7 העריך גורם בעיריית אשדוד, כי לניסיון האכיפה המחודש אין כל קשר עם חוק המרכולים וכי מדובר במאבק פנים-חרדי לקראת הבחירות הבאות בעוד כשנה על ראשות העיר.

"קומץ חרדים מעוניין להביך את ראש העיר יחיאל לסרי כדי לגרום לו לאבד את סיכוייו ברחוב החרדי לקראת הבחירות הבאות. הציבור החרדי באשדוד באופן כללי כלל אינו מתעניין במה שקורה מחוץ לרבעים החרדיים", הוא אומר לערוץ 7.

עיריית אשדוד הגיבה כי לא שינתה את הסטטוס קוו בעיר. "אין שינוי במדיניות של עיריית אשדוד, אשר פועלת בהתאם לחוק העזר העירוני וממשיכה במאמצים להשיב את הסטטוס קוו לקדמותו".