ביקור מרגש
הילד מוישי בבית חב"ד שבו נרצחו הוריו

מוישי הולצברג בן ה-11 הגיע לבית חב"ד במומבאי, שם נרצחו הוריו, הרב גבריאל ורבקה הולצברג הי"ד, במתקפת טרור.

אורלי הררי , כ"ט בטבת תשע"ח | עודכן: 21:07

מוישי הולצברג במומבאי
מוישי הולצברג במומבאי
צילום: רויטרס

מוישי הולצברג בן ה-11 הגיע היום (שלישי) לבית חב"ד במומבאי, שם נרצחו הוריו, הרב גבריאל ורבקה הולצברג הי"ד, במתקפת טרור לפני תשע שנים.

בעת הפיגוע הרצחני, מוישי היה בן שנתיים. היום הוא הגיע למקום בפעם הראשונה מאז. ביום חמישי תתקיים אזכרה לנרצחי הפיגוע, בהשתתפות ראש ממשלת הודו וראש הממשלה נתניהו.

מוישי הוזמן להודו על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו שמקיים ביקור מדיני. הולצברג הקטן הגיע כשהוא מלווה בסבו וסבתו הרב שמעון ויהודית רוזנברג המגדלים אותו בתשע השנים האחרונות.

אל הביקור התלוותה גם סנדרה סמואל, המטפלת המקומית שהצילה את חייו של מוישי.

למוישי התלווה גם סביו וסבתו הרב נחמן ופרידה הולצברג שהגיעו מניו-יורק ואת פניהם קיבלו הרב ישראל וחיה קוזלובסקי - שליחי חב"ד בעיר, ממלאי מקומם של הרב גבי ורבקי הי"ד.

הרב קוזלובסקי אמר כי עבורו מדובר בסגירת מעגל. "לחשוב איך מוישי יצא מכאן לפני תשע שנים ועכשיו הוא חוזר למקום תוסס ופורח, בדיוק כפי שהוריו רצו. הטרור לא ינצח".

"מוישי היה בהלם מההתעניינות בו מצד התקשורת ההודית. ההודים מאוד מתרגשים מהביקור. ערכנו לו סיור בבניין, כולל בחדר שלו שנשאר עם הלוח עם ציורי האל"ף בי"ת שאמו הי"ד ציירה עבורו וכן באולם בית הכנסת שאביו ניהל ביד רמה", הוסיף הרב קוזלובסקי.

נציין כי התקשורת בהודו שמסקרת באופן שוטף את הגעתם של נתניהו והולצברג, מציגה אותו בקביעות כ"בייבי משה", בנם של בני הזוג שנרצחו בפיגוע המשולב שאירע במדינה.

בפיגוע במומבאי בנובמבר 2008 נרצחו שישה ישראלים: בני הזוג הולצברג, אריה לייב (לייבוש) טייטלבאום, יוכבד אורפז, בן-ציון קרומן ונורמה שוורצבלט-רבינוביץ' הי"ד.

במקביל להגעתו של מוישי למומבאי, נמשך ביקורו המדיני של נתניהו בהודו. הבוקר (שלישי) הגיע ראש הממשלה יחד עם רעייתו שרה לטאג' מאהל.

"זה רגע של נחת בביקור מאוד אינטנסיבי", אמר נתניהו, "אני רוצה להודות לחברי, ראש ממשלת הודו, שמאפשר לנו גם את הרגע הזה. בהודו פגשנו הרבה מאוד אהבה לישראל וכאן הגענו למקדש האהבה. זו אומנות בלתי נתפסת עם דברים נצחיים".
טוען....