זירת התאונה
זירת התאונה צילום: דוברות כב"ה מחוז דרום

ליאל אלמקייס, נער כבן 13 ממצפה רמון, נהרג הערב (שלישי) בהתנגשות רכב בגמל בכביש 40 סמוך לכלא נפחא.

צוות מד"א טיפל באלמקייס שמצבו הוגדר אנוש אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו. שמונה בני אדם נוספים נפצעו בתאונה.

מצבה של אחת הפצועות הוגדר קשה, מצבם של שלושת הפצועים הנוספים הוגדר בינוני. שני מסוקים הוזעקו לסיוע בפינוי הפצועים. ארבעה חיילים שהיו ברכב נוסף שהתהפך נפצעו באורח קל ופונו אף הם לקבלת טיפול רפואי.

בוחני תנועה שהגיעו למקום חוקרים את נסיבות התאונה, בשיתוף עם חוקרי מצ"ח.

כביש 40 נחסם לתנועה באזור כלא נפחא בשני הכיוונים. המשטרה מבקשת מהנהגים הנוסעים באזור לפנות לדרכים חלופיות.

פאראמדיק מד"א נתנאל דחבש סיפר, "כשהגענו למקום המראה היה קשה, ראינו על הכביש גמל ובסמוך רכב פרטי מעוך לחלוטין ככל הנראה לאחר שהתהפך מספר פעמים. חילצנו מהרכב חמישה נוסעים, נער כבן 13 היה עם פגיעה רב מערכתית, הוא היה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רפואיות בסיוע כוח רפואה של צה"ל נאלצנו לקבוע את מותו במקום.

''אשה כבת 40 שהייתה בהכרה מעורפלת וסבלה מחבלת ראש קיבלה טיפול רפואי שכלל הרדמה והנשמה. טיפלנו בנוסף בגבר כבן 40 במצב בינוני עם חבלת ראש ובשני ילדים בני 9 ו- 14 במצב בינוני שסבלו מחבלות, לאחר טיפול ראשוני הם פונו לבית חולים".

רשף יובל קלמנוביץ מפקד צוות הכיבוי שפעל לחילוץ הנפגעים מסר, "כאשר הגענו ראינו שמדובר בזירה קשה כשהמרחק בין כלי הרכב הוא כ 500 מ' וישנם מספר רב של פצועים עם מעורבות גמל, הזירה הפכה קשה יותר כשראינו שיש מעורבות של ילדים ובני נוער. סייענו בפינוי הפצועים וביצענו סריקות בכל האזור בכדי לשלול פצועים נוספים שאולי עפו מכליי הרכב. אנו עדיין במקום בכדי לספק תאורה לשאר כוחות ההצלה ועד לסיום הפעולות".