שיחת המוטיבציה של הסמח"ט להסדרניקים

סמח"ט הצנחנים, סא"ל תלם חזן בשיחה לתלמידי ישיבת טפחות: הצעד הכי חכם בחיי היה ללכת לישיבת הסדר לפני השירות הצבאי.

ערוץ 7 , ב' בשבט תשע"ח

הסמח"ט, מנהל הישיבה ותעודת ההוקרה
הסמח"ט, מנהל הישיבה ותעודת ההוקרה
צילום: דוברות

חטיבת הצנחנים מקיימת בחודש האחרון תרגיל נרחב בגליל והגולן.

במהלך התקופה הזו התארחו החיילים והמפקדים ימים רבים בישיבת ההסדר בטפחות ונהנו מאירוח חם ולבבי מהתושבים ותלמידי הישיבה.

ביום שלישי האחרון זכו התלמידים גם לשיחת מוטיבציה מסמח"ט הצנחנים תלם חזן שהעביר שיחה דווקא על חשיבות ניצול הזמן בישיבה, ועודד את התלמידים להשקיע ככל האפשר בזמן בו הם נמצאים בישיבה.

הסמח"ט, בוגר ישיבת ההסדר בחיספין, אמר, "תקופת הלימוד בישיבה היא התקופה היחידה בחיים שבה אתה לגמרי בידי עצמך. זה הזמן לבנות את מידת האחריות. את הענווה שלכם, את המידות שלכם. הצעד הכי חכם שעשיתי בחיים שלי זה ללכת לישיבת הסדר לפני הצבא ובזכות המטען הגדול שקיבלתי שם יכולתי לקבל החלטות משמעותיות תוך שניות אחדות בסיטואציות ודילמות מורכבות במהלך השירות הצבאי שלי".

עוד הוסיף הסמח"ט, "כל אחד מאיתנו צריך לדעת תמיד שהוא לא רק אדם פרטי אלא חלק ממשהו גדול, עם ישראל. זה מה שגרם לי להסתער על מחבל למרות הסיכון וזה מה שיגרום לכם לחיות בשליחות ולתרום לעם ישראל כל אחד בתחום שלו, התכונה הכי חשובה למנהיג זה ענווה. בלי הדרגות אני בדיוק כמוכם, כשאני נלחם באויב אני כתף אל כתף עם כל חייל, לא משנה שאני סמח"ט צנחנים והוא חייל פשוט"

בתום התקופה העניק חזן תעודת הוקרה למנהל הישיבה ואמר כי הוא רוצה להודות לכם בשם כל החטיבה על רוחב הלב שלכם לחיילים במהלך כל החודש האחרון. "החיילים ראו את המסירות שלכם לתורה ביחד עם המסירות האינסופית לחיילים והעובדה כי לא נרתעתם מהלכלוך והבוץ והכל בחיוך ובשמחה. תודה לכם בשם כל החיילים".