נתניהו: לא נאפשר לאיראן להשמיד אותנו

ראש הממשלה נתניהו בדאבוס: לא רק שאיראן מפיצה טרור בכל העולם, איראן אומרת בגלוי שהיא תשתמש בכל נשק שברשותה כדי להשמיד את ישראל.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ח

נתניהו: לא נאפשר לאיראן להשמיד אותנו-ערוץ 7
נתניהו
צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב (חמישי) בפני הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, שוויץ.

נתניהו תקף את ההסכם עם איראן ואמר ''אני חושב שההסכם הנוכחי לקוי כל כך שהוא מבטיח שלאיראן יהיה כל מה שיידרש כדי ליצור נשק גרעיני, כולל העשרת חומר בקיע בהיקף עצום.

''מה שהם יכולים לעשות היום, זה במקרה הטוב, להעשיר אורניום עבור פצצה אחת. בהסכם הנוכחי, הם יוכלו להעשיר אורניום שיספיק למאה, מאתיים פצצות", הזהיר נתניהו.

לדבריו, ''הם יוכלו לפרוץ, ליצור במהירות ארסנל של נשקים גרעיניים בלי שאף הסכם בין-לאומי ימנע מהם זאת. למעשה, ההסכם מאפשר להם לעשות זאת''.

מהסיבה הזו, הדגיש נתניהו, ההסכם גרוע כל כך. ''מפני שהוא מעניק לאיראן, מדינת הטרור המשמעותית ביותר בעידן הזה, את האמצעים ליצור נשק גרעיני, פצצות אטום. הם יוכלו להעביר אותה לשליחיה, לטרוריסטים, הם יוכלו להשתמש בה בעצמם. לשם אנו לא רוצים להגיע.

''לא משנה לי אם הם יתקנו את ההסכם, אם הם יבטלו אותו, או אם ישמרו אותו. מה שחשוב לי זה למנוע מאיראן להשיג ארסנל גרעיני. כי לא רק שאיראן מפיצה טרור בכל העולם, איראן אומרת בגלוי שהיא תשתמש בנשקים הללו ובכל נשק שברשותה כדי להשמיד את ישראל. לא נאפשר לזה לקרות''.