נפעל להפוך את הכרעת הדין. עו"ד קידר
נפעל להפוך את הכרעת הדין. עו"ד קידרצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חודש ההליך המשפטי כנגד יהושע אליצור, תושב השומרון שלפני כ-14 שנה הואשם, ולאחר מכן הורשע בהריגת נהג ערבי שע"פ טענתו ניסה לדרוס אותו בכביש שבין היישוב איתמר לאלון מורה.

ההליך כנגד אליצור חודש, לאחר שאתמול (רביעי) הוסגר מברזיל. לאחר שהורשע, ועוד בטרם נגזר דינו, נמלט אליצור מישראל, ונעצר לפני כשנתיים בעיר סאו פאולו בברזיל בעקבות צו מעצר בינלאומי שהוצע כנגדו.

כאמור, משפטו של אליצור, גר צדק כבן 46, אשר גדל בגרמניה, התגייר ועבר להתגורר בשומרון, חודש היום בבית המשפט המחוזי בת"א. דיון הבא בעניינו נקבע בעוד מספר שבועות, ועד החלטה אחרת ישאר אליצור במעצר.

החל משלב מעצרו סיפר אליצור כי הירי בוצע לצורך הגנה עצמית, אליצור תיאר כי הטרנזיט בה נהג הערבי נסעה לכיוונו במהירות, דבר אשר העלה חשש ממשי לחייו והוא נאלץ לירות.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את אליצור יחד עם עו"ד ציון אמיר מסר "יהושע חזר מגלות ארוכה עם כוחות מחודשים לנסות ולהוכיח את חפותו, אנחנו נמצאים בתקופה קשה, האירוע בו הואשם יהושע הוא אירוע שבזמנים האחרונים מאד רלוונטי, אלו האירועים שתופסים את האזרחים, גם יהושע באותו זמן החזיק את הנשק באישור ובסמכות ופעל להגנה עצמית, ולכן הכרעת הדין לא היתה מוצדקת ואנחנו נפעל בכדי להפוך אותה".