לא אהבתי את המחאה, אך אני מבינה אותה

חגית משה, סגנית ראש העיר ירושלים, חושבת שמחאת העובדים נגד האוצר היתה הכרחית.''אנחנו צריכים תקציב לעיר כדי לפתח אותה''.

אלירן אהרון , ב' בשבט תשע"ח

חגית משה, סגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק הכספים, לא מסכימה עם האופן שבו הפגינו עובדי עיריית ירושלים את מחאתם כלפי משרד האוצר, אבל חושבת שהמחאה עצמה היתה הכרחית.

"לא אהבתי את זה. לא נעים ולא נכון שבעיר הבירה של ישראל תהיה מפוזרת אשפה. עם זאת, צריך להבין את המכלול הגדול. זה מאוד לא פשוט לעובדי התברואה לראות ש-650 עמיתים שלהם מקבלים מכתבי פיטורין. לכן הם יצאו להפגין", אומרת משה לערוץ 7.

"צריך להבין, אנחנו צריכים תקציב לעיר כדי לפתח אותה. הדרך צריכה להיות אחרת, אבל אני מבקשת מהציבור להבין את האקט המאוד קשה הזה ומאיפה זה הגיע", היא מוסיפה.

האם לדעתה צפוי שינוי מחשבתי של פקידי האוצר כלפי העיר בשנה הקרובה? "אני מקווה שתהיה התעשתות, הטונים ירדו והוועדה שהוקמה תבחן את הטענות שעליהן אנחנו מדברים ונגיע להסדר עם האוצר. אני מקווה שנגיע לנוסחה מוסכמת על תקציב מענק ירושלים לא נצטרך בכל שנה לראות את התמונות הללו", היא אומרת.

ביום שני יתקיימו הפריימריז בהם תיבחר רשימת "הבית היהודי" בירושלים לקראת הבחירות המוניציפליות הבאות. "בכל בחירות יש פרפרים. אני מקווה שאנשים יגיעו ויאפשרו לנו לבחור סניף מגוון, שייתן מענה לכל השכונות והמגזרים. הסניף הזה חייב להיות, כמו שהיה בכל השנים, כזה שמייצג את כל הרובד של הציבור הדתי בירושלים".

"אני גם מקווה שהרשימה תהיה חזקה, נבוא איתה אל הציבור והוא יוכל לבחור בה בגאווה", מסכמת משה.