צפו: המשטרה מתרגלת אבטחת סגן הנשיא משטרת ישראל

משטרת ישראל משלימה בימים אלו את ההכנות לקראת ביקורו של סגן נשיא ארה״ב, מייק פינס, בתחילת השבוע הבא - תיעוד מיוחד של תרגול מודל ליווי ואבטחת שיירת סגן נשיא ארה״ב במבצע הלאומי שיקרא ׳מגן כחול 2׳

אלפי שוטרים, לוחמי מג״ב ומתנדבים יתפרסו החל מיום ראשון אחר הצהריים לאבטח, לשמור על הסדר הציבורי ולהכווין את התנועה במהלך הביקור הממלכתי שצפוי להיערך בישראל בין ראשון לשלישי.

״מגן כחול 2״ הינו מבצע לאומי מורכב ומשולב, אשר יתוכלל ע״י משטרת ישראל. היערכות המשטרה תתמקד במספר גזרות, ובפרט: מרחב נתב״ג, אזור ירושלים והסביבה והצירים הראשיים המובילים לבירה.

בנוסף לפריסת הכוחות בשטח, יפעלו מרכזי שליטה ומוקדי משטרה על מנת להבטיח פיקוד ושליטה אפקטיביים לאורך כל המבצע.

לפני מספר שבועות, החלה היערכות המשטרה לקראת ביקורו הצפוי של סגן נשיא ארה״ב בישראל. היערכות המשטרה למבצע המורכב כללה, בין היתר: תכנון בהיבטי אבטחה, סדר ציבורי ותנועה ביחד עם יתר הגופים העוסקים במלאכה.

כחלק מהשלמת ההכנות וההיערכות של משטרת ישראל לקראת המבצע, התקיימה גם תרגולת מודל ליווי ואבטחה של מערך השיירה שעתיד להוביל את סגן נשיא ארה״ב ופמלייתו, בין האתרים השונים בהם הוא עתיד לבקר בעיר ירושלים.

במהלך הביקור עצמו צפויים שיבושי תנועה וחסימות בצירים שונים בתוך העיר ירושלים. כמו כן ייתכנו שינויים בהסדרי התנועה בצירים הראשיים המובילים לעיר לפרקי זמן קצרים ונקודתיים.

משטרת ישראל תעדכן בתחילת שבוע הבא בסמיכות לביקור ובמהלכו, אודות כלל החסימות המתוכננות והשינויים הצפויים בהסדרי התנועה. עדכונים אלו ימסרו באמצעות כלי התקשורת וכן בערוצי הניו מדיה של המשטרה (אתר האינטרנט, עמוד הפייסבוק והטוויטר).

"אנו מבקשים להדגיש בפני כלי התקשורת והציבור כולו, כי בכל מהלך הביקור חל איסור מוחלט להעלאת כל כלי טייס (לרבות רחפנים) למרחב האווירי של נתב״ג וירושלים.

משטרת ישראל תמשיך לפעול לקיומו התקין של המבצע הלאומי ׳מגן כחול 2׳, בהיבטי פיקוד ושליטה, אבטחה, שמירה על הסדר הציבורי ותנועה, תוך צמצום הפגיעה בשגרת החיים של הציבור ככל שניתן".