היועץ המשפטי לממשלה
היועץ המשפטי לממשלהצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מפגינים מהשמאל הגיעו הערב (מוצאי שבת) לבית הכנסת שבו מתפלל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בפתח תקווה וקראו לעברו קריאות.

בנוסף הם הפריעו לו לומר קדיש לזכרה של אמו שנפטרה לפני כשבועיים.

מנדלבליט חולץ מהמקום באמצעות מאבטח לביתו.

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה לאירוע, "לצערי אני רואה שזה נדרש, אז הנה כלל אצבע למפגינים בפתח תקווה: כשאתם מגלים שבשם חופש הביטוי אתם מונעים מיהודי לומר קדיש על אמא שלו - זו כבר לא דמוקרטיה. זו בריונות אלימה".

ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג אמר "‏מזועזע מאטימות מפגינים חסרי רגישות שהפריעו ליועץ המשפטי בבואו להתפלל בבית הכנסת ולאמר קדיש על אמו ז"ל. מעשה חסר אנושיות. גם לחירות ההפגנה הקדושה בדמוקרטיה הישראלית יש גבולות שאין לפרוץ."

חה״כ נאוה בוקר (הליכוד) מסרה ״הערב נעשה מעשה בזוי, נחצו קווים אדומים. לאחר גיליוטינות, אמירות גזעניות, קריאות מוות לציונות, הגענו הערב לנקודת השפל הנמוכה ביותר - מפגיני השמאל הגיעו לבית הכנסת בפתח תקוה ומנעו מאביחי מנדלבליט לקרוא קדיש על אמו המנוחה.

מדובר בלא פחות, מפגיעה חמורה בזכות היסוד הראשונה במעלה לאדם - חופש הדת והפולחן. אני מזועזעת מהמעשה הנורא ומקווה שעמיתיי למפלגות האופוזיציה ימהרו ויגנו את המקרה".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הגיב "הרדיפה אחר היועמ״ש מנדלבליט בעת שהוא אומר קדיש על אימו ז״ל חוצה כל גבול והמעשה הברברי והבריוני שחזינו בו בצאת השבת פסול מכל וכל ! אני קורא למפגינים לעשות סוף למחזות מסוג אלה באמצעות ריסון עצמי והפעלת שיקול דעת ורגישות".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר "יתביישו המפגינים שחצו את גבול האנושיות וגרמו ליועמ"ש מנדלבליט לוותר על קדיש יתום. אני בעד הזכות הדמוקרטית להפגין אבל הדרך שבה המפגינים נהגו אינה דרך ארץ".