צפו: המשטרה מתרגלת אבטחת סגן הנשיא משטרת ישראל

סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, ינחת הערב (ראשון) בישראל בשדה התעופה בן־גוריון, ומשם הוא ימשיך לירושלים וילון במלון המלך דוד.

הביקור הרשמי ייפתח מחר בשעה 10:00 בבוקר, בפגישה של סגן הנשיא עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בירושלים.

מחר בשעה 13:30 יבקר האורח במשכן הכנסת וינאם בישיבה מיוחדת בנוכחות נשיא המדינה ראובן ריבלין. בהגיעו לכנסת יחד עם רעייתו, יניח סגן הנשיא זר ליד הגלעד לזכר חללי מערכות ישראל.

לאחר מכן יחתום בטרקלין שאגאל על ספר האורחים של הכנסת, ולאחר ישיבת המליאה ייפגש פנס עם יו"ר הכנסת בלשכתו, בפגישה שבה יהיו נוכחים נשיא המדינה וראש הממשלה.

ביום שני בערב יסעד פנס עם רה"מ ועם רעייתו במעון הרשמי. ביום שלישי בבוקר הוא ייפגש עם הנשיא ראובן ריבלין, ואחר כך יבקר במוזיאון השואה ביד ושם.

את הביקור יסיים בכותל המערבי, כפי שעשה הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, וסמוך לשעה חמש בערב יעזוב את הארץ.

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, פרסם אמש בחשבון הטוויטר שלו ציוץ המגנה את ביקור פנס. "‏נשאלתי אם יש שינוי בעמדתנו לגבי ביקור סגן הנשיא; מדובר באדם מסוכן בעל חזון משיחי שכולל את חורבן האזור כולו, שמגיע בשליחותו של אדם מסוכן אף יותר, פירומן פוליטי, גזען ומיזוגן שאסור שיהיה מתווה דרך באזורנו. הרשימה המשותפת כולה תחרים את נאומו במליאה".

המשטרה נערכת לקראת ביקורו של פנס עם אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים, במבצע שכונה "מגן כחול 2". היערכות המשטרה תתמקד במרחב נתב"ג, באזור ירושלים והסביבה ובצירים הראשיים המובילים לבירה.

מהיום בשעות הערב צפויים שיבושי תנועה וחסימות בצירים שונים בתוך ירושלים, וייתכנו שינויים בהסדרי התנועה בצירים הראשיים המובילים לעיר.