ח"כ נורית קורן לערבים: החגיגה נגמרה

חברת הכנסת מהליכוד יוזמת תיקון לכללי האתיקה שימנע מחברי הכנסת הערבים להחרים ביקורים רשמיים. "הגיע הזמן שילמדו - לחרם יש מחיר''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בשבט תשע"ח

ח"כ נורית קורן
ח"כ נורית קורן
צילום: חזקי ברוך

חברת הכנסת נורית קורן (הליכוד) תוקפת את חברי הכנסת הערבים מהרשימה המשותפת שיחרימו מחר (שני) את נאומו של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס במליאת הכנסת.

ח"כ קורן יוזמת תיקון לכללי האתיקה של חברי הכנסת, לפיו חבר כנסת שיחרים ביקור רשמי – לא יוכל לקבל מימון מהכנסת עבור נסיעותיו למדינה שאת ביקורה הוא החרים.

בנוסף, התיקון יסדיר את כללי התנהלותם של חברי הכנסת במליאה בעת ביקור רשמי, שכן לשיטתה של חברת הכנסת קורן שימוש בפרובוקציה שנועדה לפגוע בביקור רשמי – כמוה כפגיעה ביחסי החוץ של מדינת ישראל ובכבודה של הכנסת. פרק זמן הסנקציה יפעל כל עוד האישיות המוחרמת מכהנת בתפקיד רשמי כלשהו במדינתו.

חברת הכנסת קורן הסבירה את הרציונל שעומד מאחורי הצעתה ואמרה כי "דמוקרטיה אינה רק זכויות. יש לה מחיר והיא כורכת בחובה חובות רבים שנחוצים לשמירתה. במקרה זה, האפשרות שניתנת לחברי הכנסת מהרשימה המשותפת להחרים ביקור רשמי של אחד מידידיה הגדולים של מדינת ישראל תלווה בסנקציה עתידית – הם לא יוכלו לקבל מימון לנסיעותיהם לארה"ב.

"הרי אך הגיוני כי אם חבר כנסת מחרים ביקור רשמי בישראל – הוא יחרים גם ביקור רשמי במדינת היעד.
הגיע הזמן לעצור את החגיגה האבסורדית של ניצול פרצות בדמוקרטיה מצד חברי הרשימה המשותפת ללא השלכות. ההצעה שלי באה להציב מחיר ברור על פעולותיהם", אמרה.