סוכלה הברחת סמים בגבול מצרים
סוכלה הברחת סמים בגבול מצריםצילום: דוברות המשטרה

תקרית חריגה בגבול מצרים: צעיר ישראלי בן 25, מבריח סמים, נהרג אמש (ראשון) בדרום הארץ בחילופי אש עם מסתערבים של משמר הגבול.

במהלך פעילות של מסתערבי משמר הגבול לסיכול הברחת סמים באזור קדש ברנע, זוהו כ-30 מבריחים מצריים שנעו לכיוון גדר הגבול, מיקמו על הגדר סולמות והחלו להשליך לצדו הישראלי שקים שעל פי החשד היו מלאים בסמים. לפתע זיהו הכוחות ארבעה כלי רכב שנעו לכיוון מקום ההברחה מצדו הישראלי של הגבול.

מכלי הרכב ירדו כמה חשודים שהחלו להעמיס את השקים, מה שהביא לפעילות גלויה של הכוחות לביצוע מעצרים ולסיכול ההברחה, פעילות שבמהלכה בוצע ירי מסיבי לעבר כוחות מג"ב מכמה מקורות ירי בצדו המצרי של הגבול. חוליות של המבריחים המצרים ירו לעבר מג"ב, והלוחמים השיבו באש.

שוטרים מצרים ירו אף הם לעבר המבריחים בצדו המצרי של הגבול. בסופו של דבר סיכלו לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב בסיוע מודיעיני של יחידת מג"ן את ההברחה. לאחר שנמלטו המבריחים בשני הצדדים איתרו הלוחמים רכב שטח ובו הסמים.

כשעה לאחר האירוע, הובא צעיר פצוע ירי בטנדר מהפזורה הבדואית לכביש 222 בסמוך לבסיס צאלים. חובש בכיר במד"א, עמרם אסור, סיפר: "סמוך לצאלים חברנו לטנדר שבתוכו שכב צעיר כבן 25 מחוסר הכרה כשהוא ירוי בפלג גופו העליון. ביצענו בו מספר בדיקות רפואיות, אבל הוא היה ללא סימני חיים".

מתחקור ראשוני עולה כי מדובר באחד המבריחים הישראלים, שנפצע מירי המבריחים המצרים ונלקח מהזירה ע"י החשודים איתם הגיע - שלאחר מכן הותירו אותו פצוע בסמוך לבסיס.

הסמים שנתפסו ברכב (צילום: דוברות המשטרה)