מייק פנס בנתב"ג
מייק פנס בנתב"ג צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, עו"ד מארק צל, מתייחס בערוץ 7 לביקורו של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בישראל ומסביר מדוע אין להקל ראש בחשיבות הביקור.

"התראיינתי לפני שעה בגלי צה''ל והם פתחו בראיון עם רשימה של השמצות נגד סגן הנשיא ופשוט צחקו עליו, לא רוצה להיכנס לזה, הכול שקר, אבל חוסר הטקט, החוצפה וגם חוסר היכולת להגיד תודה ולקבל את פניו של מספר 2 של הידידה הגדול ביותר של ישראל בכל העולם - זה פשוט מדהים אותי.

''אני משבח את ערוץ 7 שאתם יודעים איך לקבל אורחים כמו סגן הנשיא פנס ואשתו קרן", אומר עו"ד צל.

לדבריו חברי הכנסת הערבים שיחרימו את נאומו של סגן הנשיא בכנסת, מבזים את עצמם. "14 חברי כנסת ערבים שמחרימים את הביקור זה ביזיון גדול, הם פשוט ממשיכים בדרך של אבו מאזן מהרשות הפלשתינית, לא יודעים איך להתנהג בצורה מנומסת וככה יורים לעצמם ברגל.

סגן נשיא ארה"ב עם נחיתתו בישראל זיו סוקולוב, שגרירות ארה״ב

"אגב סגן הנשיא מוכן להיפגש עם גורמים פלשתינים אבל הם מחרימים אותו, הוא לא יתרפס בפניהם ולא ייסע לרמאללה''.

יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל מזכיר כי לפני שלוש שנים, כאשר מייק פנס היה מושל אינדיאנה, הוא סרב לנסוע לרמאללה. ''כבר אז הבין מי ידידים של ארה"ב ומי נגדו, מי משקר ומי לא משקר''.

"הוא הזמין אותי לארוחת ערב אחרי הבחירה של טראמפ לנשיא, היה ערב מרשים. אירחתי אותו גם לפני שלוש שנים כאן בירושלים. בפעם הראשונה שהכרתי התרשמתי שמדובר באדם מרשים, הוא הרשים גם את הקהל הגדול שהגיע להקשיב לו. הוא ממש איש חכם, ענו ומקצועי.

"אני לא זוכר שסגן נשיא פעם נאם בפני הכנסת, זה אירוע היסטורי", מדגיש עו"ד צל. ''אחת המטרות של הביקור אצלנו, במצרים ובירדן, זה לחזק את חברי הקואליציה המתגבשת נגד האיום האיראני. אנחנו צריכים כולנו להתרכז באיום הזה מטהרן".