ראש ממשלה פאסיבי. גבאי
ראש ממשלה פאסיבי. גבאי צילום: מירי צחי/TPS

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, פתח בצהריים (שני) את ישיבת הסיעה בברכות לסגן נשיא ארה"ב המבקר היום בישראל.

"מברך את סגן נשיא ארצות הברית על בואו ומודה על תמיכתו במדינת ישראל. מייקל פנס הוא ידיד אמיתי של ישראל כבר שנים ארוכות ללא קשר לממשלה זו או אחרת", אמר גבאי.

אולם לדבריו, "בעוד פחות מ- 24 שעות סגן הנשיא יהיה בדרכו ליעד הבא, ואגלה לכם סוד קטן, גם אחרי הביקור יהיו כאן 4.5 מיליון פלסטינים. הביקור לא ישנה את העובדה הזאת ולא ישנה את החובה שלנו לפתור את הבעיה ולא לגלגל אותה לילדינו".

"כמי שהתמחה במשאים ומתנים ברור לי שדווקא כשהממשל לצידנו והפלסטינים לא חזקים זה הזמן ליזום שינוי במצב ולא להמתין, התנאים עלולים להשתנות לרעתנו. ממשל יותר תומך לא יהיה", קבע גבאי.

"לצער כולנו יש לנו ממשלה שמעדיפה צילומים ועוד צילומים במקום פתרונות ולכן נמשיך לראות ביקורים וצילומים ולא מעשים. סחרחורת של ביקורים מדיניים ולא מעשים. יש כאן ראש ממשלה פאסיבי שבמקום לנצל הזדמנות כזאת לפעולה אקטיבית למען עם ישראל, נתלה בתמיכה האמריקאית כדי להמשיך לא לעשות כלום", הוסיף גבאי ותקף.

"בעניין המדיני לפחות 'לא היה כלום ולא יהיה כלום' הוא נכון", ניצל גבאי את אמרתו של נתניהו, "ובכל זאת, אם נותרה בו ולו שמץ של אחריות לאומית, אני קורא לו לא להחמיץ הזדמנות. אנחנו נמשיך לעשות אופוזיציה לוחמת כמו שהראינו סוף סוף שאפשר וחייבים לעשות, אבל בכל מהלך מדיני למען עם ישראל אם תידרש תמיכה שלנו מבחוץ - היא תינתן".