מודה לפנס. איילת שקד
מודה לפנס. איילת שקד צילום: אוהד צוויגנברג

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה אחר הצהריים (שני) לנאומו של סגן נשיא ארה"ב במליאת הכנסת.

"נאום היסטורי יחיד מסוגו של פנס", צייצה שקד בטוויטר והוסיפה, "סגן הנשיא, אני מודה לך על נאום ציוני לעילא, מוסרי ממדרגה ראשונה".

"ביטאת את האמת הפשוטה: ארץ ישראל שייכת לעם היהודי וירושלים היא בירת ישראל מזה 3,000 שנה ותישאר כזו לנצח", ציינה שקד.

שרת המשפטים התייחסה גם להבטחתו של פנס בעניין השגרירות, "ממתינה יחד עם כל אזרחי ישראל להעברת השגרירות האמריקאית לבירת ישראל עד סוף 2019".

נאום סגן נשיא ארה"ב בכנסת זיו סוקולוב שגרירות ארה"ב בישראל

שר המדע אופיר אקוניס אמר בעקבות הנאום, "זהו הנאום הציוני הגדול והחשוב ביותר שנישא אי פעם על ידי מנהיג זר במליאת הכנסת".

"זאת לא רק חברות אמיצה בין שתי המדינות, זהו השיא של יחסי ארה"ב וישראל מאז 1948 ובראשה, כמובן ההודעה על העברת השגרירות לירושלים. בעניין 'שתי מדינות', נשאר חלוקים", הוסיף אקוניס.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ צייץ בטוויטר לאחר הנאום, "סגן הנשיא פנס הוכיח שוב שהוא ידיד אמת של העם היהודי ושל מדינת ישראל בנאום פרו ישראלי חם ומרגש במליאת הכנסת. ‏אמירותיו החשובות מחד ההודעה על העברת שגרירות ארה״ב לירושלים עד סוף השנה הבאה ומנגד אמירתו כי ארה"ב לא תיתן לאיראן לעולם להשיג נשק גרעיני מוכיחות את הקשר האיתן בין המדינות".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בירך אף הוא, "נאומו של סגן הנשיא פנס ריגש, עורר השראה והעביר מסר של תקווה לכל עמי האזור. חברי הרשימה המשותפת הוכיחו שוב כי הם נציגי ארגוני טרור בכנסת ישראל. התנהגותם המבישה חשפה לעיני כל את חוסר הנאמנות שלהם למדינה וסמליה. רק אם ערביי ישראל יאפשרו לקולות אחרים לייצג אותם יהיה סיכוי לשלום אמת".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הביע גם הוא את שמחתו על הנאום. "‏כמה שזה מרגש לשמוע את סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס בכנסת ישראל. מנהיג דגול שאוהב אותנו באמת. מכל הלב. לא כפוליטיקאי אלא מתוך אמונה עמוקה והבנה לתפקידה ושליחותה של מדינת היהודים. יום מרגש. אשרינו שזכינו לשמוע את דבריו החגיגיים והמרגשים", צייץ ארדן בטוויטר.