"ממשל חדש עם בשורה חדשה"

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, מרוצה מנאומו של מייק פנס במליאת הכנסת. "השגרירות תעבור לירושלים. זו בשורה מעבר לשותפות הערכית".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' בשבט תשע"ח

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, מביעה בשיחה עם ערוץ 7 שביעות רצון מנאומו של סגן הנשיא האמריקני, מייק פנס.

"כולנו מאוד נרגשים מהנאום הכל כך חברי והעמוק הזה שמעיד על ברית עמוקה בינינו ובין ארצות הברית", אומרת חוטובלי.

לדבריה, "הממשל הזה מחבק את ישראל ובעיקר רואה בה מגדלור של ערכים. אנחנו לא מדברים רק על שותפות אינטרסים, אלא על מדינה שרואה בישראל מקור להפצת הטוב, לערכים של חירות ושמירה על חיי אדם. אלה דברים שבמשך שנים ישראל טענה שהיא נמצאת בראש החזית נגד האיסלאם הקיצוני ובהובלת סולם הערכים הזה".

"מעבר לכל אנחנו מתרגשים לשמוע שהשגרירות האמריקנית תעבור לירושלים. זו בשורה קונקרטית מעבר לשותפות הערכית. אין מה לומר, הממשל הזה מביא בשורה חדשה לשותפות בין העמים", מוסיפה חוטובלי.

לשאלה האם היא מרוצה מאזכור פתרון שתי המדינות בנאום פנס עונה סגנית שר החוץ, "לעיתונאים יש כנראה שמיעה סלקטיבית. אני שמעתי שהפתרון המועדף על ארה"ב יהיה כזה שמוסכם על הצדדים. בניגוד לממשלים אחרים שחשבו שיש רק נוסחה אחת ובלעדית - הממשל הזה מדבר אחרת".

"ישראל העבירה את המסרים שלה בקשר לעקרונות והקווים האדומים ואנחנו לא ניסוג מהם. דיברנו על ריבונות בין הים לירדן, דיברנו על כך שלא יעקרו יישובים ודיברנו על אחדות ירושלים. אלו התנאים שלנו ומי שרוצה לחיות איתנו בשלום - ברוך הבא", היא מוסיפה.

היא נשאלה גם האם לדעתה הכותרות בעיתוני המחר ידברו על הנאום עצמו או על הפרובוקציה של חברי הכנסת מהרשימה המשותפת. "ברור לי לגמרי שההיסטוריה תזכור רק את הנאום של פנס. את הרגע הזה שסגן הנשיא האמריקני מבטיח שהשגרירות תעבור, ההיסטוריה תזכור ואנחנו חיים את ההיסטוריה, לא רק את העיתונים של מחר".