נתניהו לפנס: השב את הבנים משבי חמאס

גורם מדיני מגלה פרטים על פגישתם של ראש הממשלה וסגן הנשיא האמריקני. השניים שוחחו בין היתר על סוגיית החזקת גופות החיילים בעזה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ו' בשבט תשע"ח

גורם מדיני מספר לערוץ 7 הערב (שני) כי בפגישה שהתקיימה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגן נשיא ארה"ב מייק פנס, העלה נתניהו את סוגיית השבת גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין הי"ד מעזה.

נתניהו אמר לפנס כי חלה חובה על ארה"ב להתגייס ולסייע להשבת הבנים כמו גם האזרחים הישראלים המוחזקים בידי ארגון הטרור חמאס.

במהלך השיחה, הביע ראש הממשלה את הערכתו לסגן הנשיא פנס וציין את הקשר המיוחד בין ארה"ב וישראל. נתניהו הודה לפנס על תמיכתו האיתנה של ממשל טראמפ בישראל.

השניים דנו באתגרים המרכזיים באזור - והנושאים המרכזיים היו הרצון לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים, למרות החרמתם את ארה"ב וכן ההתמודדות עם התבססותה של איראן במזרח התיכון וניסיונותיה להשיג נשק גרעיני.

נתניהו אמר לפנס כי ארצות הברית צריכה להבהיר את רצינותה באשר לפירוק הסכם הגרעין. "על מדינות אירופה לקחת ברצינות את דבריו של הנשיא טראמפ על כך שצריך לתקן את הסכם הגרעין".

השניים גם הזכירו את הידידות רבת השנים ביניהם. סגן הנשיא פנס אמר לנתניהו שהוא זוכר כיצד הגיע לוושינגטון בשנת 2009 ונתקל שם בביקורת נוקבת שהוטחה בו מצד עמיתיו של סגן הנשיא בקונגרס.

פנס הזכיר כי כבר אז אמר לנתניהו, "אני תומך בך ותומך בישראל. דע לך שיש לך כאן ידיד, והדבר הזה הוכח היום". הוא גם סיפר כי התמונה שלו ושל נתניהו מאותו מפגש נמצאת היום במעון הרשמי של סגן הנשיא.

test770