סתימות בצנרת: אלו דרכי המניעה

מה תוכלו לעשות על מנת למנוע את הסתימות בצנרת?

עמרם שירותי אינסטלציה , ו' בשבט תשע"ח

סתימות בצנרת: אלו דרכי המניעה-ערוץ 7
סתחמות בצנרת
צילום: יח"צ

ממה נוצרות הסתימות?

הסתימות בצנרת יכולות להיווצר מסיבות שונות. זה יכול להיות השמן שאתם שופכים אל פתח הניקוז בכיור במטבח ואלו יכולים להיות מוצרי היגיינה או נייר טואלט בכמות רבה שאתם משליכים אל האסלה באופן קבוע. כאשר יש מגוון רחב של אפשרויות שאתם חייבים להכיר.

יש כמה דברים שעליכם לדעת לגבי הצנרת שלכם, בין היתר מה עושה לה רע ומה אתם יכולים לעשות בנידון, אך מעל לכול חשוב לזכור להתמיד.

סתימות בצנרת - דרכי מניעה

  • אחד הגורמים הכי גדולים לסתימה בצנרת הוא נייר טואלט. אנו משליכים נייר טואלט אל האסלה באופן קבע ואפילו במבנים ציבוריים מסוימים אנו רואים שלטים שאומרים לנו להשליך את הנייר אך ורק לאסלה. אם כך איפה בדיוק הבעיה? הבעיה היא שנייר טואלט בכמות גדולה יכול ליצור עיסה שתידבק בסופו של דבר בתוך הצינור ותסתום אותו. מומלץ לזרוק את הנייר לפח או להתקין צינור מים שבעזרתו הניקיון יותר נוח ובריא לצנרת.
  • לשפוך את השמן אחרי שהשתמשתם בו אל הכיור זה לא רעיון חכם. יכול להיות שזה נתפש בעיניכם כרעיון טוב אך למעשה השמן יכול להצטבר על הדפנות בצינורות ולסתום אותו. מה עושים? שופכים באסלה, כי שם הצינורות יותר.
  • גם השערות יכולות לסתום את הצנרת. נסו לא להשליך את השערות אל פתח הניקוז והתקינו מסנן שערות מובנה במקלחת.
סתחמות בצנרת
צילום: יח"צ

תימנעו ותחסכו

אם תתחילו לחיות לפי כל הנהלים הללו אתם תרוויחו בית הרבה יותר זול למחייה, כך שלא תמצאו את עצמכם קוראים לבעלי מקצוע מתחום האינסטלציה כדי לפתור את מה שעוללתם במשך חודשים רבים. קחו בחשבון שהשינוי אמנם לא נראה לכם מורגש ברגע שאתם מבצעים אותו ולמעשה אם תמשיכו להשליך פסולת ושמנים אל האמבטיה או לכיור אתם תוכלו לחשוב שזה לא עושה כל נזק, אך בטווח הארוך הם מצטברים עד כדי סתימה ממשית.