מייק פנס בכותל: "נרגש מאוד" הלל מאיר TPS

סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס ורעייתו קארן ביקרו בצהריים (שלישי) בכותל המערבי בירושלים, הטמינו פתק בין אבני הכותל ונשאו תפילה קצרה.

את פנס ורעייתו ליוו רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ' ויו"ר הקרן למורשת הכותל סולי אליאב.

פנס הודה לרב רבינוביץ' ולאליאב על ההסברים הרבים שנתנו לו ועל הסקירה ההיסטורית, ואמר כי הוא נרגש מאוד מהמעמד.

''כאן, ממש מעלינו, על הר הבית, בנה שלמה המלך את בית המקדש. היה זה בנין מיוחד במינו. החלונות שלו היו בנויים כך שבמקום להכניס את האור מן החוץ - פנימה, הם היו מוציאים את האור מן הפנים - החוצה. האור שאותו אנחנו מבקשים להביא לעולם, אדוני סגן הנשיא, אינו מגיע מבחוץ – הוא מגיע מבפנים", אמר הרב רבינוביץ'.

''זהו הסוד שהעם היהודי העתיק ידע לכל אורך ההיסטוריה הארוכה והעתיקה שלו, וזהו הסוד שלפיו חיה האומה הגדולה של אמריקה, מאז שנוסדה כמדינה חופשית", הדגיש הרב בדבריו לסגן הנשיא. ''רבותינו לימדו אותנו – מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך. עבורנו, בני העם היהודי ואזרחי ישראל, קולה הצלול של ארצות הברית בעולם הוא קולו של ניצחון האור על החושך''.

''החיבור העמוק לארץ התנ"ך והמחויבות לדבר הנביאים הם בארות העוצמה שלנו. בשם העם היהודי אני מודה לך ולנשיא טראמפ על האומץ להביא לעולם את האור, מול כל החושך", הוסיף רב הכותל.

לפני הגעתם לכותל המערבי ביקרו פנס ורעייתו במוזיאון "יד ושם" בירושלים, וקודם לכן נפגשו עם נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו.

סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס אמר לריבלין כי "זה מאוד משמעותי בשבילי להיות איתך כאן בירושלים בירת מדינת ישראל. היה לי כבוד גדול אתמול להיות סגן הנשיא הראשון של ארה"ב שדיבר בכנסת. אני רוצה להודות לך אישית על נוכחותך ועל הערותיך ומילותיך החמות.

''החלטתו של הנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל. אנחנו מקווים שזה הסימן הברור ביותר למחויבות של ארה"ב לישראל. כפי שהודעתי אתמול, הנשיא טראמפ הנחה את מחלקה המדינה לעבוד עם השגריר ולהשלים את העברת השגרירות לירושלים עד סוף השנה הבאה".

פנס אמר כי הקשר בין ישראל לארה"ב התחזק תחת הנשיא טראמפ, ''יש לנו מחויבות משותפת לחירות ולערכים משותפים. אנחנו עומדים לצדכם במאבק בטרור האיסלאמי. אני מודה לממשלה שלכם על האומץ ולאומץ של הצבא שלכם, ואני מתחייב להמשיך לשתף פעולה בשם הביטחון המשותף שלנו".

סגן הנשיא האמריקני אמר "אנחנו גם עומדים לצדכם מול האיום מהמדינה שמובילה את איום הטרור, איראן. אנחנו שולחים מסר לבעלות הברית שלנו באירופה שהגיע הזמן לשינוי בעסקת הגרעין עם איראן. אם בעלות הברית לא יצטרפו אלינו, הנשיא טראמפ הבהיר שניסוג מהעסקה מיידית".

באדיבות חדשות 10